İspanya faciasının ardından Facebook profili de yürekleri dağladı

Erasmus programıyla İspanya'nın güneyindeki Marbella kentine giden ve burada denizde boğularak can veren işitme engelli 2 Türk öğrenci ve bir öğretmenin ölümü Türkiye'yi yasa boğdu. Olayın ayrıntıları ortaya çıkarken, ölen öğrencilerden birinin Facebook profilindeki yazı yürekleri dağladı

14 Nisan 2015, Salı 16:10
A A

Erasmus değişim programıyla İspanya’ya giden 18 ve 19 yaşlarındaki iki işitme engelli Türk öğrenci ve 30 yaşındaki bir öğretmen, Marbella kentinde dün denizde boğulmuş, bir diğer öğrenci ise hastaneye kaldırılmıştı.


(Soldan) Serdar Fidan (18) ve Şakir Çelik (19) isimli öğrenciler ve öğretmen Ümit Nalbant hayatını kaybetti

BİRBİRLERİNİ KURTARMAYA ÇALIŞIRKEN...


Olay şöyle gelişti: Havanın güzel olduğunu gören 1 öğretmen ve 3 öğrenci Marbella kentindeki Venüs Plajı’na güneşlenmeye gitti. Görgü tanıklarının açıklamalara göre öğrencilerden biri denize girmek istedi. Öğrencisinin denizde sularla oynarken birden dalgalarla boğuştuğunu gören bilgisayar öğretmeni Ümit Nalbant kendisini suya atarak onu kurtarmaya çalıştı.Öğretmenin çabasının yetmeyeceğini gören diğer iki öğrenci de  öğretmenleri ve arkadaşlarını kurtarmak için koşarak denize girdi. Bu çabaların yetmediği ve 1 öğretmen ile 2 öğrencinin arkadaşlarını kurtarmak için birbirine sarılır vaziyette boğularak öldüğü diğer Türk öğrencinin ise mucize eseri hayatta kaldığı ortaya çıktı.

MARBELLA'DA 3 GÜNLÜK YAS


Ölen öğrencilerin ve öğretmenin aileleri yasa boğulurken, Marbella'da 3 gün yas ilan edilirken, acı olayın ardından çekilmiş görüntüler ortaya çıktı
 DUYGULANDIRAN PAYLAŞIM

İspanya’da öğretmeni Ümit Nalbant ve arkadaşı Şakir Çelik ile boğularak ölen işitme engelli öğrenci Serdar Fidan’ın Facebook’taki profil resminde son olarak paylaştığı yazı, büyük üzüntü yaşattı. ’Ölümün olduğu bu dünyada hiçbir şey çok da ciddi değildir aslında’ mesajını gören başta ailesi olmak üzere arkadaşları, bir kez daha yıkıldı. Serdar Fidan’ın facebok’taki sayfasına fotoğraf ve videolar yükleyen işitme engelli arkadaşları, üzüntülerini dile getirdi.

AJANSLAR

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;