Ispartalı çobanın oğlu: İftiraya uğradım

Kamu Personeli Seçme Sınavı sorularının e-posta yoluyla gönderildiği adres olarak gösterilen 24 yaşındaki B.S., çirkin bir iftiraya uğradığını ileri sürdü

Ispartalı çobanın oğlu: İftiraya uğradım

Isparta'nın Yalvaç İlçesi'ne bağlı Sücüllü Beldesi'ndeki evinin bahçesinde saman balyaları taşırken DHA muhabiriyle görüşen B.S. "Başıma bu olaylar geldi, kim yaptı onu da bilmiyorum. Ben kendi emeğimle bir yerlere gelmek istiyorum. Okuyorum, aileme destek olmak için yayla işlerini de görmeye çalışıyorum" dedi.

YAYLAYA ÇIKMAK ZORUNDA KALMIŞ

İddiaların ardından yaylaya çıkmak zorunda kaldığını söyleyen Saçı, bunun kendisine atılan çirkin bir iftira olduğunu söyledi. Geçen yıl KPSS'de 79.5 puan, bu yıl ise 81 puan aldığını söyleyen Saçı, "Öyle bir iddia ediyorlar ki soruları alıp millete ben dağıtmışım.

3 BİN 227 KİŞİ TAKİBE ALINDI
TABLO ORTADA
KPSS SORULARI ISPARTALI ÇOBANIN OĞLUNA GİTMİŞ

Öyle olsa kendim niye 81 alayım. Böyle bir mantıksızlık olamaz. Hak hukuk nedir bilen kişiyiz biz. Hem beni hem ailemi mağdur ettiler. Dışarıya çıkacak halim kalmadı.

Gelen giden bana bunu soruyor. Söyleyecek söz bulamıyorum. Hakkımı arayacağım. Ben helal süt emmiş biriyim. 20 yıllık emeğim çalınıyor şimdi. Benim KPSS öncesi 16 yıllık eğitim geçmişim var. Kışın ücretli öğretmenlik yaptım, yazın da çobanlık yapıyorum" diye konuştu.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAK

B.S.'nın çobanlık yapan babası Mustafa S. ise bu sabah erken saatte adliyeye gittiklerini, ancak Zafer Bayramı olması nedeniyle yarın bu iftirayı atanlar hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.

Oğlunun başına gelenlerden büyük üzüntü duyduğunu belirten Mustafa Saçı, "Oğlum okulunu bitirip geldi, koyunun başına geçti. Sınavı verdi, yine koyunun başına geçti.

Eden bulsun, böyle şey olur mu? Araştırılsın, böyle bir şey olamaz mümkün değil. 3 gündür uyuyamıyoruz, bu kadar iftira mı olur? Allah'ın yanında da hukuk yoluyla da hakkımızı arayacağız" diye konuştu.

Mehmet ERÇAKIR/ISPARTA (DHA)