İsrail Büyükelçisi'ne yumurta

israil'in Türkiye Büyükelçisi Gaby Levy, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğü ziyareti öncesinde öğrencilerin yumurtalı saldırısına uğradı

İsrail Büyükelçisi'ne yumurta

KTÜ Öğrenci Kollektifi grubu mensubu yaklaşık 20 öğrenci, rektörlük önüne gelen Levy'yi getiren minibüsü yumurta yağmuruna tuttu. Bu sırada üniversitenin özel güvenlik güçleri öğrencilere müdahale etti.

Özel güvenlikçiler ile öğrenciler arasında, tekme, tokat ve yumrukların kullanıldığı büyük bir arbede yaşandı. Büyükelçi Levy'yi korumakla görevli Türk korumalarda şemsiye açarak minibüsü yumurtalı saldırıdan korumaya çalıştı.

Öğrencilerin tepkileri üzerine İsrail Büyükelçisi minibüsten inmeden korumalarıyla birlikte rektörlük önünden ayrıldı. Çevik Kuvvet ekiplerinin olay yerine gelmesiyle öğrencilerle özel güvenlik güçleri arasındaki arbede sona erdi.

Öğrenciler bunun ardından da rektörlük önünde oturma eylemi başlattı. Çıkan arbedede bazı öğrenciler ve ile özel güvenlik ekibinden bazı görevliler yaralandı. Öğrenciler, "Çocuk katili İsrail'i üniversitemize istemiyoruz", "Çocuk katilleri dışarı" ve "Üniversiteler bizimdir" şeklinde slogan attı.

DHA