İstanbul Atatürk Havalimanı metrosunda gasp dehşeti!

Atatürk Havalimanı'nda yolcusunu uğurladıktan sonra metroya binmek isteyen bir kadının cüzdanı, Cezayirli 2 kişi tarafından çalındı. Havalimanı polisinin takibi sonucunda gaspçılar yakalandı

13 Ekim 2017, Cuma 15:25
A A
İstanbul Atatürk Havalimanı Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekipleri metro vagonunda bir kadının cüzdanını gasp eden hırsızları otellerinde yakaladı.

4 Ekim Çarşamba günü öğlen saatlerinde Atatürk Havalimanında yolcusunu uğurlayan M.U adlı kadın evine gitmek üzere metro katına indi.


KADININ CÜZDANINI GASP EDEREK OLAY YERİNDEN KAÇTI 


Bu sırada kalabalıktan faydalanan iki kişi kadını ittirerek vagon içerisine aldı. Burada kadının çantasından cüzdanını gasp eden iki gaspçı olay yerinden kaçarken, kadın maddi zararının olduğunu, davacı ve şikayetçi olduğunu belirterek Atatürk Havalimanı polisine başvurdu.

HAVALİMANINDA ÇALDILAR, OTELDE YAKALANDILAR


Atatürk Havalimanı Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekipleri gaspçıları yakalamak için operasyon başlatırken, güvenlik kamera kayıtlarını inceleyerek şüphelilerin kimliklerini tespit etti. Cezayirli A.M ile M.K. adlı şüphelilerin ticari taksiye binerek havalimanından ayrıldıklarının görülmesi üzerine taksi şoförüne ulaşan havalimanı polisi gaspçıların Aksaray Vatan Caddesi’ne götürüldüğü bilgisine ulaştı. Kaldıkları oteller tespit edilen iki gaspçının otelde olmadığını öğrenen polis, uzaktan oteli izlemeye aldı. Saat 22.00 sıralarında otele giren iki gaspçı burada polis tarafından kıskıvrak yakalandı.


TUTUKLANDILAR


Şüphelilerin üzerinde yapılan aramada suç unsurları da tespit edildi. Atatürk Havalimanına getirilen iki gaspçı işlem yapılarak sevk edildikleri mahkeme tarafından tutuklandı. 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;