İstanbul'da su kesintisi! Sular ne zaman gelecek?

İSKİ 20 saat süreyle Güngören, Esenler, Bakırköy, Behçelievler ve Bağcılar ilçesine su verilmeyeceğini açıkladı. İSKİ arızanın nedeni olarak da Bahçelievler Ana İsale Hattı ve Terfi Merkezinde gerçekleştirilecek olan yenileme çalışmalarını gerekçe gösterdi. Şimdi bu ilçelerde ikamet eden vatandaşlar "Sular ne zaman gelecek?" sorusunu sormaya başladı.
 

16 Nisan 2018, Pazartesi 18:35
A A
İSKİ zaman zaman resmi sitesinden açıklamalar yaparak su kesintisileriyle ilgili bilgiler geçiyor. Su kesintisi nedeniyle mağdur olan vatandaşlar konu hakkında anında bilgi almak isterken "Sular ne zaman gelecek?" sorusuna da cevap bulmaya çalışıyorlar.

SULAR NE ZAMAN GELECEK?

İSKİ'den yapılan son açıklamada "Bahçelievler Ana İsale Hattı ve Terfi Merkezinde gerçekleştirilecek olan yenileme çalışmaları nedeniyle; 16 Nisan 2018 Pazartesi günü 10:00 ile 17 Nisan Salı günü 06:00 saatleri arasında 20 saat süreyle aşağıda belirtilen bölgelere su verilemeyecektir." denildi.

SU KESİNTİSİ YAŞAYAN İLÇE VE SEMTLER

Güngören İlçesi:

Güneştepe, Güven, Haznedar, Mareşal Çakmak ve Merkez Mahallelerinin tamamı ile Akıncılar, Gençosman ve Sanayi Mahallelerinin bir kısmı.

Esenler İlçesi:

Fatih ve Tuna Mahalleleri.

Bakırköy İlçesi:

Yeşilköy, Yeşilyurt, Ataköy 7-8-9-10. Kısım, Osmaniye ve Zuhuratbaba Mahalleleri.

Behçelievler İlçesi:

Cumhuriyet, Hürriyet, Bahçelievler, Fevzi Çakmak, Kocasinan, Merkez Mahallesi, Çobançeşme, Siyavuşpaşa, Soğanlı, Yenibosna Merkez ve Zafer Mahalleleri.

Bağcılar İlçesi:

Çınar, Barbaros, Güneşli, Fevzi Çakmak, İnönü, Kemalpaşa, Sancaktepe, Yenigün ve Yıldıztepe Mahalleleri.


 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;