İstanbul'dan kaçan ünlüler

İstanbul'dan ayrılan ve hayatını başka yerlerde sürdüren ünlüleri sizin için derledik...

22 Mart 2018, Perşembe 11:28 Son Güncelleme: 21 Haziran 2018, Perşembe 10:10
A A

Doğal yaşama dönen ünlüler arasına Sinan Albayrak da katıldı.


Oyuncu, dizisinin final yapmasının ardından soluğu Kaş’ta, kendi inşa ettiği at çiftliğinde aldı.


Sinan Albayrak’ın her işiyle bizzat ilgilendiği çiftliğinde atların yanı sıra keçiler, güvercinler ve köpekler de var.


"Bir dönemin en gözde model ve oyuncularından biriydi. Bir villası, gösterişli bir hayatı vardı. Tam 25 yıllık kariyerin ardından "Geldik, gidiyoruz, yeter artık!" deyip her şeyini sattı ve kendini Ege'de bir köye attı.

Şimdi yılın belli aylarında doğanın ortasındaki küçücük kulübesinde yaşıyor, bazı zamanlarında da dünyaya geziyor. Kim mi bu ünlü? Gelin bakalım kim şöhreti ve onun getirdiklerini elinin tersiyle itip yepyeni bir hayata başlayan bir zamanların ekran yüzü. 

Belki de tahmin ettiğiniz gibi o ünlü Atilla Saral'ın ta kendisi. Model olarak başladığı kariyerini oyuncu olarak sürdüren bir dönemin en çok aranan oyuncularından biri olan Atilla Saral, birkaç yıl önce radikal bir karar alıp yaşadığı villayı ve lüks cipini sattı. Kazancını Asos ile Küçükkuyu arasındaki arazisinde aldı.

Sevgilisi İnci Türkay ile birlikte 15 metrekarelik bir konteyner ve 20 metrekarelik bir karavanda yaşamaya başladı.

Bahçesi, bahçesindeki hayvanlar, çiçekler, meyveler arasında yaşamını sürdüren Saral, aynı zamanda bir plaj işletiyor.

Doğanın içinde bir yaşam seçen Saral ve Türkay sık sık da geziye çıkıp dünyayı dolaşıyorlar. 

İşte, Saral'ın paylaşımlarıyla ünlü çiftin yaşamından kesitler. 

Özgü Namal

Özgü Namal

Oğlu Nefes'i dünyaya getirdikten sonra ekrana ara veren Özgü Namal, iki yıldır Köyceğiz'de yaptırdığı çiftlik evinde yaşıyor.

Reklamcı sevgilisi Serdar Oral'dan ikinci kez çocuk sahibi olan Özgü Namal, Yılmaz Erdoğan'ın izinden yürüyor. İki yıl önce 400 bin TL'ye 10 dönüm arazi satın alan ve çiftlik evi yaptıran Özgü Namal, çocuklarını doğal bir ortamda büyütüyor.

Özel hayatına dair dışarıya pek bilgi sızmayan oyuncu, önceki gün Nişantaşı'nda ortaya çıktı.

Özgü Namal, 2.5 yaşındaki oğlu Nefes ve 1 yaşındaki kızı Elem Su ve dadılarıyla Zara'da alışveriş yaptı. Bu sırada çocuklarıyla İngilizce konuşması dikkat çekti.

Özgü Namal, iki çocuğunun doğumunu da hastanede değil, evde hipnoz yöntemiyle gerçekleştirmişti. 

Yılmaz Erdoğan

Yılmaz Erdoğan

Yılmaz Erdoğan da İstanbul'dan ayrılma kararı alan isimlerden...

Yılmaz Erdoğan 2014 yılında yerleştiği Muğla-Köyceğiz'de hem doğal hayatın tadını çıkarıyor, hem de projelerini gerçekleştiriyor. 2014’ten beri yaşadığı çiftliğini film platosu haline getiren Yılmaz Erdoğan, 'Ekşi Elmalar' ve 'Tatlım Tatlım' filmlerini burada çekti.

 Yeşim Büber

Yeşim Büber

Bir dönemin ünlü isimlerinden olan Yeşim Büber, görüntü yönetmeni eşi Mehmet Aksın ve ikizleriyle bambaşka bir hayata başladı.

8 yıldır eşi ve çocuklarıyla teknede yaşayan Yeşim Büber, hayatıyla ilgili şöyle konuşuyor:

'EVİ KAPATIP TEKNEYE TAŞINALI SEKİZ SENE OLDU'

'EVİ KAPATIP TEKNEYE TAŞINALI SEKİZ SENE OLDU'

""Hep hayalimizdi teknede yaşamak, yolda olmak. Bu, bir şekilde bize dayatılan biçim ve sınırlara nanik yapmak belki de. Evi kapatıp tekneye taşınalı sekiz yıl oldu. İstediğim an demirimi alıp gidebilme imkanı gerçek bir özgürlük benim için. Ve her yerde yolcu hissetmek mekan ve zaman algımı çok değiştirdi. Zorunluluktan uzak, sahici bir seçim her an ve her yer. Bu duyguyu çok seviyorum"

Yeşim Büber, Aynalı Tahir’, ‘Kırık Ayna’, ‘Bıcak Sırtı’, ‘Serseri Aşıklar’ gibi dizilerin yanı sıra ‘Barda’, ‘Kaybolan Yıllar’ ve Sadri Alışık Ödülleri’nde ‘En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu’ ödülünü aldığı ‘İnşaat’ gibi sinema filmlerinde rol almıştı. 

Yeşim Büber şu an çekimleri Çeşme'de devam eden Siyah İnci dizisinde oynuyor.

Nejat Alp

Nejat Alp

İstanbul'un kalabalığından kaçarak Bodrum'a yerleşen ünlüler kervanına usta sanatçı Nejat Alp de katıldı. 48 yıllık sanat hayatı boyunca İstanbul'da yaşayan ve taverna kültürünün önde gelen isimlerinde olan Nejat Alp radikal bir karar alarak Bodrum'un Turgutreis mahallesine yerleşti.

Bodrum'a 5 günlük tatile geldikten sonra yerleşmeye karar verdiğini açıklayan Nejat Alp İstanbul'u terk ettiğini söyledi. Nejat Alp sözlerini şöyle sürdürdü: 'Radikal bir kararla Bodrum'a taşındık. Eşime 'Gidiyor muyuz?' dedim o da kabul etti. Eşime eskiden yurt dışına taşınalım demiştim. Türkiye'nin birçok güzel yeri var oralara da taşınalım demiştim hiç kabul etmemişti. Bodrum'a yerleşelim dediğimde tereddüt etmeden evet dedi. Bodrum'a en son 1974'de gelmiştim burası köy gibiydi. O senden bu sene hiç buraya gelmedim. İstanbul'da bir alt komşum vardı, 'Hiç Bodrum'a gittin mi?' diye sormuştu. Bende en son 1974 yılında gittiğimi söylemiştim. Komşum git bir gör dedi. Orada çağ değişti demişti.'

'Komşum hediye uçak bileti aldı, Bodrum'a gidelim diye. Sonra 5 günlük bir tatile geldik. Bodrum'u gördüm ve bayıldım. Kalıyor muyuz dedim eşime kalıyoruz dedi. Buraya yerleştikten sonra İstanbul'daki o stresimiz hiç kalmadı. İstanbul'da insanın ruhu kararıyor. Biz Sarıyer'de oturuyorduk. Orası da çok güzeldi ama burası güllük gülistanlık geldi.'

Burak Hakkı

Burak Hakkı

Oyuncu Burak Hakkı, zaman zaman İstanbul'un karmaşasından kaçmak için Çanakkale'ye gidiyor.

Burak Hakkı, Çanakkale'nin Gelibolu ilçesindeki Güneyli Köyü'nde satın aldığı 35 bin metrekarelik arsaya çiftlik kurdu.

Yaklaşık 300 bin dolarlık (1 milyon 100 bin lira) arsaya bir de villa inşa eden oyuncu, Saroz Körfezi'ndeki çiftliğinde sebze ve meyve üretimi de yapıyor.

Hayko Cepkin

Hayko Cepkin

Rock müziğin sevilen ismi Hayko Cepkin, İstanbul'un kalabalığına dayanamayan isimlerden biri... Hayko Cepkin'in, İstanbul'dan ayrılmasının bir nedeni de paraşüt tutkusu...

"7 yıl önce İzmir, Selçuk’ta bulunan eski havaalanında paraşüt atlayışlarına başlayan ünlü müzisyen, 4 yıl önce Şirince’ye yerleşme kararı aldı. Hayko Cepkin, bir konaklama tesisi açarak kendisi gibi doğa tutkunlarını da burada buluşturuyor. Ünlü şarkıcı ayrıca "İstanbul'un yaşanacak hali kalmadı" diyor.

Candan Erçetin

Candan Erçetin

Candan Erçetin yıllardır hayalini kurduğu çiftlik projesi için ilk adımı 2006’da attı.

Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinin bir köyünde 3 dönüm arazi satın alan ünlü sanatçı, müzik çalışmalarından arta kalan zamanını arazisinin ağaçlandırılması ve yaşanacak mekânların inşasıyla geçirdi.

Her fırsatta ailesinin de yaşadığı Lüleburgaz’daki çiftliğine giden Candan Erçetin, burada sayıları 15’i aşan köpeklerinin yanı sıra kedi, tavuk, kuzu, tavuskuşu ve eşek besliyor.

İbrahim Tatlıses

İbrahim Tatlıses

İbrahim Tatlıses, yeni albüm çalışmalarını İzmir'de sürdürecek.

İzmir'in Bornova ilçesindeki lüks bir siteden ev alan İbrahim Tatlıses çalışmalarını burada sürdürme kararı aldı. İbrahim Tatlıses'in, geçtiğimiz hafta kızı Melek Zübeyde ve damadı ile yemek yediği belirtildi.

Kutluğ Ataman

Kutluğ Ataman

Yönetmen ve sanatçı Kutluğ Ataman, İstanbul'un karmaşasından kaçmak için Erzincan’da görenleri hayran bırakan bir ev yaptırdı.

Kutluğ Ataman'ın evi Munzır Dağları'nın harika manzarasına hakim bir noktada bulunuyor.

Atilla Saral

Atilla Saral

Manken-oyuncu Atilla Saral, 25 yıllık kariyerinin ardından radikal bir karar verdi.

"Atilla Saral, uzun süredir oturduğu İstanbul'daki lüks villasını ve cipini sattı. "Her şeye sıfırdan başlıyorum, şöhretli hayatı bırakıyorum" diyerek Kuzey Ege'ye yerleşti.

Assos-Küçükkuyu yolu üzerinde arazi alan Atilla Saral, artık burada yaşıyor. 15 metrekarelik konteyner ve 20 metrekarelik karavan onun yeni evi oldu.

Sevgilisi İnci Türkay ise İstanbul'daki işlerinden vakit bulduğunda soluğu Atilla Saral'ın yanında alıyor.

"Atilla Saral, "Bir daha asla dönmem" diyor.

Bennu Gerede

Bennu Gerede

Oyuncu Bennu Gerede sadece İstanbul'dan değil Türkiye'den de ayrıldı.

Gerede, 10 gün içinde dört oğluyla Bali’ye taşındı.

Ünlü oyuncu hayatından kesitleri sosyal medya hesabından paylaşıyor.

 Esra Akkaya

Esra Akkaya

"Bir dönem en çok izlenen diziler arasında yer alan 'Mahallenin Muhtarları'nda "Şirin" rolüyle akıllara kazınan ünlü oyuncu Esra Akkaya, her şeyini geride bırakarak Bodrum'da hayalindeki işi kurdu.

Esra Akkaya, Etiyopya'dan evlatlık aldığı çocuğu Can Alex ile birlikte Bodrum'un Bitez Mahallesi'ne yerleşti.

Küçük  bir mekan açan Esra  Akkaya, işletmede yetişkin insanlara masal anlatıyor. Arkadaşı yemekleri yaparken, Esra Akkaya ise misafirlerine hikayeler okuyup sohbet ediyor.

"Esra Akkaya, İstanbul’un yoğunluğundan kaçtığını ifade ederek, "Bodrum’da masal anlatıyorum. Oyunculuğu masaya da çıkıp yapsam, sinemada da oynasan, dizide de oynasan oyunculuk oyunculuktur. Ben oyunculuğu çok seviyorum asla da bırakmayı düşünmem. Yeter ki o oyunculuk beni bırakmasın. Ama Bodrum’a taşındım bundan da çok mutluyum. İstanbul’da bir kentsel dönüşüm süreci yaşadık ondan önce şehir hayatı çocukla birlikte zor oluyordu. Çocuğumu bahçeli bir evde büyütmek istiyordum. Bodrum’a tatile geldik ve kaldık. Yaklaşık 1 yıldır hayalimdeki mekanı kurunca artık Bodrumlu oldum. Tabi Bodrum’da beni kabul ederse" şeklinde konuştu

Yeliz Doğramacılar

Yeliz Doğramacılar

Ekranların sevilen yüzü, oyuncu ve sunucu Yeliz Doğramacılar, oğlu Mehmet’le birlikte Adana’da keyifli bir yaşam sürüyor.

Yeliz Doğramacılar, Adana’daki yaşamını anlatırken şunları söyledi:

""Dört yıldır Adana’da yaşıyorum. Çok huzurlu bir yer. Aslında hem İstanbul’da hem de Adana’da yaşıyoruz. İş-güç, huzuru Adana’da buluyoruz. Biraz adrenalin isteyince İstanbul’a geliyoruz

90'lı yılların popüler şarkıcısı Ege uzun zamandır ortalarda yoktu. Ege, Bodrum Güvercinlik'te kendisi için ağaçtan ev yaptırdı.

"Ege yeni yaşamıyla ilgili olarak "Şehir gürültüsünden uzak tek başıma ormanın içine yaşamayı seçtim. İnternetim yok, kargaşa yok, kavga yok. Bodrum'da haftanın 3 günü sahneye çıkıyorum. Market ihtiyacını görüp evime geliyorum. Doğa ile iç içe yaşamak bana huzur veriyor" dedi. (Posta)

90'lı yıllarda podyumların tozunu attıran Bilun Dohmen Bodrum'a yerleşti.

Avrupa ve Türkiye'de sayısız defilede yer alan eski manken, Bodrum Gündoğan'da küçük bir çiftlik kurdu.

Köy hayatı yaşamaya başlayan Bilun Dohmen'in geçmişinden eser kalmadı. Görkemli hayatı geride bırakan manken şimdilerde küçükbaş hayvan besleyip, organik tarım ürünleri yetiştiriyor.

" Bilun Dohmen konuyla ilgili şunları söyledi:"Amerika, Hollanda, Almanya, İtalya, Fransa'da ve dünyanın birçok yerinden mankenlik yaptıktan sonra artık Bodrum'a yerleşmeye karar verdim. En son defilemi ise Cemil İpekçi defilesinde gelinlik ile yapmıştım. Artık emeklilik zamanı geldi dedim ve hayalimi gerçekleştirdim. Keçilerim, köpeklerim, tavuklarım ile kendime gizli bir dünya kursum. Burada çok mutluyum ve yaz, kış buradayım. Hiçbir yere de gitmeyi düşünmüyorum.  Yılların yorgunluğunu burada atıyorum. Burada artık hayvanlarımla huzurlu mutlu sağlıklı bir hayat yaşamak istiyorum." 

Zeynep

Zeynep

İstanbul’un yoğunluğundan kaçan ünlüler kervanına katılan şarkıcı Zeynep, Bodrum’da bir okulda müzik öğretmenliğine başladı. Yurt içi ve yurt dışındaki konserlerinin yanı sıra müzik öğretmenliği de yapacak olan Zeynep, geri kalan zamanlarında ise köy hayatı yaşadığını açıkladı.

1 yıldır köyde yaşadığını söyleyen Zeynep “Bodrum’a yerleştim, kıyı Kışlacık köyünde ikametgah ediyorum. Müzisyen arkadaşlarım, dostlarımda bu taraflarda oturuyor. Köy yaşantısına doyamıyorum. O bakir çok güzel bir balıkçı kasabasında yaşıyorum. Her şey çok samimi, sahteliklerden uzak bir yer. O yüzden köyde çok mutluyum. Geçen yıl geldim, İstanbul’dan temelli ayrıldım şeklinde konuştu.

"Bodrum’un Ortakent mahallesinde bulunan Lugga Otel’de sahne alan Zeynep, sahne öncesinde açıklamalarda bulundu. Sevilen şarkıları ile tatilciler coşturan Zeynep, ekranlardan neden uzak kaldığını açıkladı. Zeynep, magazinsel olmayı sevmediğini belirterek, "Ekranlardan uzak değilim, sadece magazinsel olmayı ve spekülasyonlu haberlere maruz kalmadan sadece sanatımı doğru bir şekilde layıkıyla yapmaya çalışıyorum. Türk halkına layık olarak bu işi yapmaktan yanayım. Benim duruşum, çizgim ve tarafım zaten belli. Beni zaten bilen biliyor. Çok şükür Allah'ıma benim dinleyicilerim de izleyicilerim de belli. Konserlerimde devam ediyor gerek yurt içinde gerek yurt dışında ifadelerini kullandı.