İstanbul Modern taşınıyor

Türkiye'nin ilk modern ve çağdaş sanat müzesi olan İstanbul Modern, Karaköy’deki yeni binası yapılana kadar geçici olarak Beyoğlu'na taşınacak

20 Şubat 2018, Salı 21:56
A A

14 yıldır sergi salonları, fotoğraf galerisi, eğitim ve sosyal programları, kütüphane, sinema, restoran ve mağazasıyla Karaköy'deki 4 numaralı antrepoda faaliyetlerini sürdüren İstanbul Modern'in yeni adresi belli oldu. 

NE KADAR SÜREDE TAMAMLANACAK?

NE KADAR SÜREDE TAMAMLANACAK?

Galataport projesi kapsamında dünya standartlarında bir tasarımla yeniden inşa edilecek İstanbul Modern binasının 36 ayda tamamlanması planlanırken, müze ise bu süreçte faaliyetlerine geçici olarak Beyoğlu Meşrutiyet Caddesi'ndeki eski Union Française binasında devam edecek.

İSTANBUL MODERN NE ZAMAN KAPANACAK?

İSTANBUL MODERN NE ZAMAN KAPANACAK?

Bugüne kadar 7 milyonun üzerinde ziyaretçi ağırlayan müzenin Karaköy'deki binasının kapanış tarihi ise 18 Mart olarak belirlendi. Bu tarihe kadar ziyaretlere açık olacak müzenin Beyoğlu'ndaki geçici mekanında faaliyetlere mayıs ayında başlayacağı belirtildi.

YENİ BİNADA RENZO PIANA İMZASI

YENİ BİNADA RENZO PIANA İMZASI

Müzenin kurucu sponsoru Eczacıbaşı Topluluğu ve Doğuş Grubu-Bilgili Holding'in ortaklaşa katkısıyla yapılacak İstanbul Modern'in yeni binasını, mimarlık dünyasının en prestijli ödülü kabul edilen Pritzker sahibi Renzo Piano tasarlayacak.

HER KESİMDEN ZİYARETÇİ

HER KESİMDEN ZİYARETÇİ

11 Aralık 2004 tarihinde kurulan İstanbul Modern, o günden bu yana yerel yönetim, kamu ve özel sektörün desteği ve iş birliğiyle her kesimden ziyaretçiye hizmet veriyor. 

7 MİLYONUN ÜZERİNDE ZİYARETÇİ

7 MİLYONUN ÜZERİNDE ZİYARETÇİ

14 yılda ziyaretçi sayısını hızla artırarak sadece İstanbul´un değil, Türkiye'nin de dünya çapında sayılı sanat kurumlarından biri haline gelen İstanbul Modern, kuruluşundan bu yana 7 milyonun üzerinde ziyaretçi ağırladı ve sunduğu ücretsiz eğitim programlarıyla da 750 binden fazla çocuk ve genci sanatla buluşturdu.