İstanbul'da benzin bidonlu 'Neron' alarmı!

İstanbul'da bir ay içerinde Küçükçekmece ve Fatih'teki, 2 postaneyi benzin bidonuyla soyan ve kimliği henüz belirlenemeyen siyah bereli soyguncu bu kez de Güngören'de ortaya çıktı

08 Kasım 2013, Cuma 12:48
A A

Geçen bir ay içinde benzin bidonuyla Fatih ve Küçükçekmece’de postaneyi soyan siyah bereli soyguncu, saat 09.00 sıralarında en işlek caddelerinde biri olan Güngören’deki Bağcılar Caddesi üzerindeki Çamlıkahve Postanesi’ne kendini gösterdi. Yine elinde benzin bidonuyle gelen soyguncu postanenin içinde benzin döktü.

Görevli iki kadını postaneyi yakmakla tehdit eden soyguncu kasada bulunan 5 bin TL’yi aldı. Ardından postaneyi ateşe veren soyguncu yaya olarak kaçtı.

Çevreden koşanlar tarafından iki kadın görevli güçlükle dışarı çıkarıldı. Dumandan etkilenen kadın görevliler hastanede tedavi altına alındı. Kadın görevlilerinin hayati tehlikelerinin bulunmadığı belirtildi.

Gelen itfaiye ekipleri postanede soğutma çalışması yaptı. Polis, postane ve çevredeki güvenlik kamera görüntülerini incelemeye aldı.

Polis, postaneleri soyan siyah bereli saldırganı yakalamak için alarma geçti.

NERON KİMDİR?

Roma İmparatorluğu'nun beşinci varisiydi. Amacı, evlerini ve sokaklarını beğenmediği Roma’yı yakıp yeniden inşa etmekti. Bu nedenle bütün şehri ateşe verip evlerin ve insanların yanışını sarayının balkonunda lir veya keman çalarak seyrettiği söylenir.

Süleyman KAYA / İstanbul, (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;