İstanbul'da dev zehir operasyonu

İstanbul'da düzenlenen uyuşturucu operasyonunda yaklaşık yarım ton esrar ele geçirildi. 2'si kadın 22 kişi gözaltına alındı

İstanbul'da dev zehir operasyonu

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Doğu illerinden uyuşturucu getirileceği ihbarı üzerine soruşturma başlattı.

6 ay süren projeli çalışmanın ardından harekete geçen narkotik polisleri, Diyarbakır'dan hareket eden minibüsü takibe aldı. Şüphelilerin Küçükçekmece'de bir evin önünde durduğu görüldü.

REKOR OPERASYONU FARK ETTİLER

Bu sırada balkondan minibüstekilere bakan ev sahibi S.G., isimli kadın arkadaşlarının polis tarafından takip edildiğini fark etti. S.G'nin "Polis var" diye bağırması üzerine zanlılar kaçmak istedi.

480 KİLO ESRAR

Yaşanan kovalamacada 58 yaşındaki S.G., ile 3 kişi gözaltına alındı. Aynı andan farklı adreslerde düzenlenen operasyonlarda da 18 kişi daha gözaltına alındı.

Bu kişilerin evlerinde yapılan aramalarda ise 480 kilogram esrar, 2 hassas terazi, 4 otomobil, 50 bin TL, 4 tabanca ve 1 sahte ehliyet ele geçirildi. Ele geçirilen esrar miktarı, İstanbul Emniyetinin son 2 yılda bir seferde ele geçirdiği en yüksek esrar miktarını oluşturuyor. Operasyonun ardından gözaltına alınan Y.A., S.A., İ.A., F.A., E.A., A.B., E.A., S.G., A.S., Ş.D., F.Ç., M.T., M.Z.G., Ş.D., M.Ş., F.K., A.Ş., H.B., İ.Ö., İ.A., G.T., ve A.G., İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

Emniyette işlemleri tamamlanan 2'si kadın 22 kişi Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne sevk edildi. Bu kişilerden 19 kişi tutuklanarak cezaevine gönderilirken İ.A., G.T., ve A.G., serbest bırakıldı.

Mehmet AKTARAN-İSTANBUL DHA