İstanbul'da dezenfekte harekâtı

İstanbul'da domuz gribine yönelik önlemler çerçevesinde toplu taşıma araçları dezenfekte ediliyor

26 Ekim 2009, Pazartesi 17:11
A A

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş, metronun Atatürk Oto Sanayi Sitesi-Darüşşaaka hattında ilk rayların döşenmesi nedeniyle düzenlenen törenin ardından gazetecilerin domuz gribi önlemleriyle ilgili sorularını yanıtladı.

İETT otobüsleri, deniz otobüsü, tramvay metro ve vapurları dezenfekte ettiklerini söyleyen Topbaş, yarından itibaren yürüyen merdivenlerde, üst geçit kolları, insanların el teması yaptıkları yerleri de dezenfekte edeceklerini söyledi.

Topbaş, iskelelerde, istasyonlarda, belediye ile içindeki kullanım alanlarında da bu çalışmaları sürdüreceklerini açıkladı. Toplu ulaşım araçlarında mesai saatleri dışında dezenfekte çalışması yapıldığını söyleyen Topbaş, bu geceden itibaren insanların yoğunlukla olduğu yerlerde ek çalışmalar yapacaklarını belirtti.

Çalışmaların özellikle sulandırılmış çamaşır suyu ile yapıldığını, başka dezenfektanlar da olabileceğini ancak bununla ilgili teknik konuları bilmediğini anlatan Topbaş, okulların tatil edilmesinin de domuz gribinin yaygınlığını önleyebileceğini söyledi.

Serkan AKKOÇ/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;