İstanbul'da hırsız operasyonu

İstanbul'da ev hırsızlarına yönelik operasyonda 16 kişi gözaltına alındı

27 Haziran 2016, Pazartesi 18:42
A A

Asayiş şube müdürlüğü tarafından yaklaşık 3 ay süren telefon dinleme ve fiziki takibin ardından bu sabah saatlerinde hırsızlara karşı bir operasyon yapıldı.

Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyonda şu ana kadar 16 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

Şüphelilerin daha önceden hırsızlık suçlarından çok sayıda polise geliş kayıtları bulunduğu öğrenildi.

10 çalıntı otomobil ele geçirildi

Gözaltına alınan şüphelilerle birlikte 10 adet çalıntı otomobil, çok sayıda çalıntı bilgisayar ele geçirildiği öğrenildi. Şüphelilerin çaldıkları araçların bazılarını yaptıkları farklı hırsızlıklarda kullandıkları bazılarını ise başka hırsızlara sattıkları öğrenildi.

 

Polis tarafından yapılan soruşturmada şüphelilerin havaların sıcak olması nedeniyle geceleyin açık bırakılan pencereleri kullanarak evlere girdikleri öğrenildi.

Evde buldukları cep telefonu ve nakit para, ve ziynet eşyalarını çalan hırsızların giderken içerde buldukları oto kontak anahtarlarını da aldıkları öğrenildi.

Şüphelilerin park halindeki otoları bularak çaldıkları kontak anahtarını kullanıp çaldıkları belirtildi. 3-4 kişilik gruplar halinde çalıştıkları öğrenilen şüphelilerin sorgularının devam ettiği, gözaltı sayısının önümüzdeki günlerde artabileceği belirtildi.

65 evi soymuşlar

Yapılan soruşturmada gözaltına alının şüphelilerin 65 ayrı ev hırsızlığı olayının faili olduğu ortaya çıktı. Milyonlarca liralık hırsızlık yapan şüphelilerin sorgularının devam ettiği gözaltı sayısının artabileceği belirtildi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;