İstanbul'da kar ne kadar sürecek?

İstanbul'da şiddetini artıran kar yağışının perşembe akşamına kadar süreceği belirtildi

09 Mart 2011, Çarşamba 09:05
A A

İstanbul'daki kar yağışıyla ilgili Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM)'nden yazılı bir açıklama yapıldı. Açıklamada, "Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden alınan hava tahmin raporlarına göre İstanbul da bugün ve yarın da karlı hava etkili olacak.

Dün akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sabaha kadar devam etti. AKOM ekipleri sabaha kadar ana arterler ve katılım noktalarında karla mücadele çalışmalarını sürdürdü" denildi.

E-5 KAPATILDI

Kar yağışı nedeniyle herhangi bir olumsuzluk yaşanmadığı belirtilen açıklamada, "Dün akşam saatlerinde Kartal Köprülü kavşağında meydana gelen trafik kazası nedeniyle E-5 yolu Emniyet yetkilileri tarafından ikinci bir kaza olmaması için bir süre trafiğe kapatıldı. Olay yerindeki hasarlı araçlar kaldırıldıktan sonra yol trafiğe açıldı" ifadesi yer aldı.

KARAMAN VE BURSA'DA OKULLAR TATİL EDİLDİ

KAR KALINLIKLARI

İstanbul'un bugüne de kuvvetli rüzgârla birlikte kar yağışıyla başlandığı belirtilen açıklamada kar kalınlıkları ise şu şekilde belirtildi: Şile, Beykoz, Ağva, Silivri ve Binkılıç'ta: 15-20 cm, Beylikdüzü, Halkalı, İkitelli, Zekeriyaköy, Çamlıca, Pendik, Kartal, Tuzla:8-12 cm, G.O.Paşa, Ümraniye, Çekmeköy, Bostancı:4-7 cm, Taksim, Beşiktaş, Eminönü, Kağıthane:3 cm

PERŞEMBE AKŞAMINA KADAR SÜRECEK

Karın perşembe günü akşamına kadar süreceği kaydedilen açıklamada, "Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, kar yağışının aralıklarla Perşembe akşam saatlerine kadar devam etmesi ve sonrasında İstanbul'u terk ederek yerini ılıman havaya bırakması bekleniyor" denildi.

Ayrıca kimsesiz 233 vatandaşın Tevfik Aydeniz Spor tesisi ve otelde misafir edildiği belirtildi.

İSTANBUL/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;