İstanbul'da kar yağışı ne kadar sürecek?

İstanbul'da kar yağışı devam ediyor. Meteorolojinin tahminleri tuttu, öğleden sonra yağışlar özellikle Anadolu yakasında etkili oldu. Kar yağışının bugün akşama kadar devam etmesi bekleniyor

10 Şubat 2015, Salı 19:24
A A

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul'da önceki gün geceden bu yana etkili olan kar yağışının, dün öğleden sonra  özellikle Anadolu Yakasında yer yer fırtına şeklinde görüleceğini duyurmuştu. Tahminler tuttu. Sabah sulu kar şekilde görülen yağış, kentin yüksek kesimlerinde yoğun  seyrediyor.

Özellikle Anadolu Yakası'nda Kartal, Pendik, Sultanbeyli, Sancaktepe,  Ümraniye ve Maltepe'de kar yağışı etkili oluyor.  Ana arterlerde yolların açık olduğu görülürken, ara yollarda trafik  güçlükle ilerliyor. Kar yağışının yer yer görüş mesafesini düşürmesi nedeniyle E-5  karayolu ve TEM'de yoğunluk yaşandı.
 
Öğleden sonra Taksim'de de etkili olan kar, kuvvetli rüzgarla zaman  zaman tipiye dönüştü. Hava sıcaklığının hissedilir şekilde düştüğü kentin bazı bölgelerinde  termometreler, 0 ile 1 dereceyi gösterdi. İstanbul Büyükşehir Belediyesine ait araçların aralıklarla tuzlama  çalışması yaptığı kente, yoğun kar yağışına karşı ekipler hazır bekletiliyor.
 
KAR YAĞIŞI NE KADAR SÜRECEK?
 
Anadolu Yakası'nda kuvvetli olmak üzere kent genelinde aralıklarla  sürecek kar yağışı, bugün akşama kadar devam edecek. Kar kalınlığının yüksek kesimlerde 15-20 santimetre arasında olması  beklenirken, sahil bölgelerinde 5 santimetreye kadar kar görülebilecek.

Kentte gece sıcaklığının sıfırın altına düşmesi beklenirken, yarın  gündüz sıcaklığının ise 2 derece olacağı öngörülüyor.

Bu arada, yetkililer sürücülerin kar lastiği olmadan trafiğe  çıkmamaları ve vatandaşların mümkün olduğunca toplu taşıma araçlarınıkullanmaları uyarısında bulundu.
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;