İstanbul'da okullar tatil

İstanbul Valiliği, yoğun kar ve buzlanma nedeniyle okulları 19 Şubat 2015 Perşembe günü de tatil etti

18 Şubat 2015, Çarşamba 18:42
A A

İstanbul Valiliği, yoğun kar yağışı nedeniyle okulların 19 Şubat 2015 Perşembe günü de tatil edildiğini açıkladı.

Valilik'ten yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Meteoroloji yetkililerinden alınan bilgiye göre; ilimizde kar yağışının  öğle saatlerine kadar yoğun bir şekilde devam etmesi ve kuvvetli don olayı beklenmektedir.

Valiliğimizce öğrencilerimizin ulaşımda herhangi bir risk ve mağduriyetle karşılaşmamaları için anaokulu, ilkokul, ortaokul, liseler ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitim ve öğretime 19 Şubat Perşembe günü de 1 (bir) gün ara verilmesi uygun görülmüştür.

Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personel de idari izinli sayılacaktır."

İŞTE OKULLARIN TATİL EDİLDİĞİ DİĞER İLLER


Kocaeli ve Sakarya'da ilk ve orta dereceli okullar  tatil edildi

 Yoğun kar yağışı nedeniyle bilk ve orta dereceli okulların tatil edildiği Kocaeli ve Sakarya'da, olumsuz hava koşullarının devam etmesi nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar için de 19 Şubat Perşembe günü de tatil kararı alındı. Kocaeli Üniversitesi Röktürlüğü de yarın için tatil kararı aldı.

Yozgat'ta okullar  tatil

Yozgat'ta yoğun kar yağışının devam etmesi nedeniyle bugün eğitime ara verilen ilk ve orta dereceli okullarda tatil bir gün uzatıldı.

Yozgat Valiliği ile İl Mili Eğitim Müdürlüğü'nce yapılan değerlendirme toplantısı sonucu Yozgat merkez ve Sorgun ilçesinde okulların 19 Şubat Perşembe günü tatil edilmesini kararlaştırıldı.

Bolu’da eğitime kar tatili


Bolu’da kar yağışı ve buzlanma nedeniyle  il genelinde okullar tatil edildi. Bolu Valiliği akşam saatlerinde kar yağışının başlaması ve buzlanma nedeniyle 19 Şubat Perşembe günü il genelindeki ilk ve orta dereceli okulları bir gün süreyle tatil etti.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;