İstanbul'da okullar yarın da (19 Şubat Perşembe) tatil mi?

Türkiye genelinde yoğun kar yağışı etkili olmaya devam ediyor. İstanbul'da okulların bugün olduğu gibi yarın da (19 Şubat Perşembe) tatil olup olmayacağı sorusu yanıt bekliyor

18 Şubat 2015, Çarşamba 13:02
A A

Birçok il ve ilçemizde 18 Şubat Çarşamba günü (yani bugün) eğitime ara verildi. İstanbul’da okullar yarın da tatil olacak mı? Merak edilen bu soruya İstanbul Valisi Vasip Şahin cevap verdi.

19 Şubat Perşembe günü için Şahin, tatil ile ilgili kararlarını akşam saatlerinde vereceklerini açıkladı...

İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Kadir Topbaş kar yağışı ile ilgili açıklama yaptı.

İşte açıklamadan satır başları.

KADİR TOPBAŞ:

450 civarında vatandaşımız spor salonları ya da otellere yerleştirildi. Sokak hayvanlarıyla ilgili, bulundukları noktalar takip ediliyor ve ihtiyaçları karşılanmaya çalışılıyor. Doğalgazda kısmen bir iki mahallemizde lokal bir sıkıntı var. O da telafi edilmiş olacak. Bu yoğun ve baskın diyebileceğimiz tipide insanlarımızın gerekli olmadıkça dışarı çıkmamalarını tavsiye ediyoruz. 3. köprü açıldığında beklentim artık bu ağır tonajlı araçların İstanbul merkezine girmemesiyle bu sıkıntıların yaşanmaması. Dün 850 civarında kaza yaşandı. Bunun nasıl sıkışıklık yaratacağını tahmin edersiniz. Teyakkuz halindeyiz. Valiliğimizle koordineli çalışıyoruz. Hatta Atatürk havalimanına destek veriyoruz. 15 bin ton tuz atıldı. Bugüne kadar bu ölçekte tuz atılmamıştı. Lokal sıkıntılar yaşanabilir bu da normal karşılanması gerekiyor. Bazı kentler var ki dünyada bundan daha az yağışlarda daha büyük sıkıntı yaşıyorlar. Dilerim bundan sonraki kar yağışı daha fazla bir sıkıntı yaşatmadan mevsim güzelliğini insanlarımıza yaşatır.

YARIN DA OKULLAR (19 ŞUBAT PERŞEMBE) TATİL OLACAK MI?

VALİ VASİP ŞAHİN: Yarınla ilgili değerlendirmemizi akşam saatlerinde yapacağız. Tatili öncelikle trafik güvenliği açısından yapıyoruz. Okul servisleri trafiğe çıkmadığı için trafikte nispi bir rahatlık sağlanıyor.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;