İstanbul'da okullara dezenfekte izni

İstanbul Valisi Muammer Güler, haftaya okullara dezenfekte için 1 günlük izin vereceklerini söyledi

23 Ekim 2009, Cuma 14:32
A A

Vali Muammer Güler, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın da fırsat bilinerek, domuz gribine karşı dezenfekte çalışması yapılmak üzere 30 Ekim Cuma günü kentteki okulların tatil edileceğini söyledi.

Toplu taşıma araçlarının dezenfekte edilip edilmeyeceğini sorun basın mensuplarına ise Güler, "Belediye ile bir görüşme yaptık. Diğer ülkelerde olduğu gibi toplu taşıma araçları ve halkın yoğunlukla kullandığı yerlerin dezenfekte edilmesi konusunda çalışmalarımızı yapacağız. Mevcut belediye de, bu duruma duyarlı olacaktır" diye konuştu.

'28 ÖĞRENCİDE DOMUZ GRİBİ GÖRÜLDÜ'

İstanbul’da 16 okulda farklı sınıflarda olmak üzere 28 öğrencide domuz gribinin görüldüğünü, bu çocukların tedavilerinin evlerinde devam ettiğini, bir kısmının tedavilerinin de tamamlandığını ifade eden Güler, "Hastanelerde domuz gribinden dolayı yatan hasta yoktur. 41 vaka vardır. Bunun 28’i çocuk 13’ü erişkindir.

İlk vakanın görüldüğü Mayıs ayından bu yana İstanbul’da görülen vaka sayısı 280 civarındadır. Herhangi bir ciddi durum söz konusu değildir. Çalışmalarımız, koruma tedbirlerimiz devam ediyor" dedi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;