İstanbul'da polisle silahlı çatışma

Polisin 'dur' ihtarına ateşle karşılık veren iki kişiden biri, çıkan çatışmada öldürüldü, bir polis memuru yaralandı

İstanbul'da polisle silahlı çatışma

Esenyurt'ta polisin 'dur' ihtarına tabancayla karşılık veren iki kişiden biri, çıkan çatışmada öldürüldü. Olayda bir polis memuru da yaralandı.

Saadetdere Mahallesi Firuzköy Bulvarı'nda saat 21.30 sıralarında uygulama yapan polis ekipleri, şüphelendikleri yaya iki kişiyi durdurmak istedi. Şüpheliler kaçınca, polis peşlerine düştü. 4. Sokak'ta sıkıştırılan iki kişi polise ateş açınca, ekipler karşılık verdi. Kısa süren çatışmanın ardından bir kişi öldürüldü, diğeri kaçmayı başardı. Öldürülen kişinin üzerinden Davut Kömür adına düzenlenmiş kimlik çıktı. Çatışmada yaralanan polis memuru Oğuzhan Vural ise ambulansla Avcılar Hospital'a kaldırıldı.

ÇAPKIN OLAY YERİNE GİTTİ

İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, çatışma bilgisini aldıktan sonra önce yaralı polisin bulunduğu hastaneye, ardından da olay yerine gitti. Hüseyin Çapkın yaptığı açıklamada, “Şüpheli iki kişi dur ihtarına uymamış. Daha sonra arkadaşlarımıza ateş açılmış. Ölen kişinin kimliğini tespit etmeye çalışıyoruz. Polis arkadaşımız, kasığından yaralanmış. Sağlık durumu iyi” diye konuştu. Çapkın ayrıca olayın terör mü yoksa başka bir boyutu mu olduğunun araştırıldığını söyledi. Timur TARLIĞ/İSTANBUL,(DHA)