İstanbul'da sağanak

İstanbul'da gece boyunca etkili olan fırtına yerini sabah saatlerinde yağmura bıraktı

01 Eylül 2010, Çarşamba 11:08
A A

Şişli Kurtuluş'ta afişlerle ağırlaşan elektrik direği fırtına nedeniyle yerinden çıktı. Devrilen elektrik direği o sırada caddede geçmekte olan Cengiz Yerlikaya'nın kullandığı taksinin üzerine düştü. Düşmenin etkisiyle takside bulunan 2 yolcu hafif şekilde yaralandı.

>> BALIKÇILARA FIRTINA ENGELİ - VİDEO

Fırtına nedeniyle balıkçılar da av sezonunun ilk gününde denize açılamadı. Bazı balıkçılar denize açılmazken bazı balıkçılar da fırtına nedeniyle geri dönmek zorunda kaldı. Sabah saatlerinde fırtırna yerini sağanak yağmura bıraktı. Otomobiller sağanak yağmur altında güçlükle ilerleyebildi. Vatandaşlarda şemsiyelerle yağmurdan korunmaya çalıştı

SICAKLIKLAR AZALACAK

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre, batı kesimleri ile zamanla kuzey kesimlerinde sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde yağışlar görülecek. Yağışların sabah saatlerinde Marmara'nın güney ve doğusunda (İstanbul, Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Yalova, Kocaeli, Sakarya), öğle saatlerinden sonra Batı Karadeniz'in batısı (Zonguldak, Düzce, Bolu, Bartın ve Karabük) ile Bilecik ve Sakarya çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları, batı kesimlerde hissedilir derecede(8 ila 10) olmak üzere azalacak, doğu bölgelerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Rüzgar genellikle güney ve batı, zamanla kuzeybatı kesimler ile Karadeniz kıyılarında kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara ile iç bölgelerde yer yer kuvvetli olarak esecek.

 KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların sabah saatlerinde Marmara'nın güney ve doğusunda (İstanbul, Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Yalova, Kocaeli, Sakarya), öğle saatlerinden sonra Batı Karadeniz'in batısı (Zonguldak, Düzce, Bolu, Bartın ve Karabük) ile Bilecik ve Sakarya çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, taşkın, yıldırım düşmesi vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor.

Bulut MÜLHİM-Ozan URAL- Hasan YILDIRIM- İSTANBUL DHA 

 
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;