İstanbul'da sağanak yağış ve dolu etkili oldu

İstanbul’da şiddetli yağış etkili oldu. Kentin bazı bölgelerinde gecenin erken saatlerinde hafif aralıklarla başlayan yağış, ilerleyen saatlerde gök gürültülü ve sağanak şeklinde kent genelinde etkisini sürdürdü. Şiddetli ve gök gürültülü yağış, Anadolu Yakası’nda yerini zaman zaman doluya bıraktı.

23 Temmuz 2018, Pazartesi 21:43 Son Güncelleme: 24 Temmuz 2018, Salı 08:17
A A

ŞİMŞEKLER ŞEHRİ AYDINLATTI

İstanbul’da özellikle Avrupa Yakası'nda gece saatlerinde başlayan yağmur devam ederken, şimşekler de şehri aydınlattı. Çakan şimşekler ile gökyüzünün aydınlanması objektiflere yansıdı. 

ÇATALCA'DA DOLU YAĞDI

İstanbul'un batı kesimlerinde yağmur ve dolu yağışı etkili oldu. Çatalca'da önce yağmur ardından dolu yağışı etkisini gösterdi.

İlçede akşam saatlerinde etkisini gösteren dolu ve yağmur hayatı olumsuz etkiledi.

METEOROLOJİ'DEN UYARMIŞTI

Meteoroloji'den yapılan açıklamada; saat 21.20-22.30 arasında, İstanbul'un Avrupa Yakası'nın batısında (Silivri, Çatalca, Büyükçekmece) görülecek olan gök gürültülü sağanak yağışların yerel olarak kuvvetli (15-35 kg/metrekare) olması beklendiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar ve yerel dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiği uyarısında bulunuldu.


Cemil ÖZDEMİR / İSTANBUL DHA

Bu haberi de okudularSilivri'de dolu yağışı başladı

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;