İstanbul'da trafik kabusu

İstanbul'da Fatih Sultan Mehmet Köprüsü güzergahında aynı saatlerde 3 ayrı noktada meydana gelen trafik kazaları kentin iki yakasındaki trafiği felç etti. İstanbullular saatlerce trafikte mahsur kaldı

10 Ekim 2009, Cumartesi 10:18
A A

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ne yaklaşırken saat 15.00 sıralarında bir TIR'ın bariyerlere çarpması sonucu meydana gelen kaza sonrası yol trafiğe kapandı. Aynı saatlerde O-2 Karayolu Elmalı-Ümraniye yönünde ve Avrupa yakasında bir başka noktada meydana gelen kazalar sonucu uzun araç kuyrukları oluştu.

Elmalı'da trafik emniyet şeridine yönlendirilirken, araç yoğunluğu Ümraniye'ye ulaştı.

Trafik kazalarından haberdar olan sürücüler Boğaziçi Köprüsü'nü kullanmak isteyince, bu köprüye giden yollar ve köprüde de sürücüler çile çekti. Mahmutbey gişelerinden FSM Köprüsü'ne kadar tıkanan trafik, iş çıkıs saatlerine rastlandığında ise, sürücülere zor anlar yaşattı. Atatürk Havalimanı bağlantı yolunda da trafik durma noktasına geldi. Atatürk Havalimanı'ndan saat 18.30'da çıktığını belirten bir sürücü "Bağcılar sapağına 2 saatte gelebildim. 1999 yılındaki Marmara depreminde bile böyle trafik görmedim. Sabah işe gelemiyoruz, akşam eve gidemiyoruz. Bunu da maalesef hiçbir yetkili görmüyor" diye isyan etti. Bu arada dün öğle saatlerinde Marmaray'da incelemelerde bulunan Başbakan, İstanbul trafiğine de değinmişti. Dünyada sıkıntı yaşanan şehirlerde farklı çözümler arandığını söyleyen Erdoğan, içinde bulunduğu tüp geçiti örnek göstererek sorunun çözümünün toplu taşımadan geçtiğini söylemişti.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;