İstanbul'da yeni ebola paniği

Salı günü Nijerya Lagos'tan İstanbul'a inen THY uçağında bulunan Nijeryalı kadın ve çocuğunun ebola şüphesiyle karantinaya alınmasının ardından bugün Atatürk Havalimanı'nda yeni bir ebola paniği yaşandı

15 Ağustos 2014, Cuma 14:27
A A

Türk Hava Yolları’nın Nairobi-İstanbul seferini yapan uçağında kusan bir çocuk paniğe neden oldu.

Dünya genelinde alarma neden olan Ebola virüsü yüzünden Türk Hava Yolları Afrika’dan yapılan seferlerde belirti gösteren yolcularını sıkı takibe aldı. Uçuş ekipleri en küçük şüpheli bir durumda olayı yetkililere bildirerek uçağa sağlık ekipleri istiyor. Kusma ya da ateşi olan yolcuların durumundan şüphelenildiğinde kaptan pilotlar Atatürk Havalimanı’na inişlerinde uçağa doktor istiyor.Bugün ise Türk Hava Yolları’nın TK608 sefer sayılı  Airus 321 tipi TC-JRK kuyruk tescilli Nairobi-İstanbul uçuşunu yapan uçakta ailesiyle seyahat eden erkek çocuk bir yolcunun kusması ve ateşinin olması üzerine Atatürk Havalimanı’na inişte  doktor kontrolünden geçirildi.
 Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü ekiplerinin yaptıkları kontrolde uçuş esnasında kusan ve ateşi olan çocuğun muayene edildiği ve muayene sonucu  yolcunun transit olarak başka bir ülkeye uçmasına izin verildiği öğrenildi. THY yolcunun uçuşundan sonra uçağı dezenfekte ettirecek.

Bu arada, Afrika uçuşları ile ilgilenen görevliler de korunmak için, maske ve eldiven takıyor.
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;