İstanbul'un bazı ilçelerinde elektrikler kesildi

TEDAŞ'ın Hasdal'da bulunan yüksek gerilim hattındaki kablolardan biri yıldırım düşmesi sonucu koptu. İstanbul'un Avrupa Yakası'ndaki bazı ilçeler elektriksiz kaldı

14 Nisan 2015, Salı 21:25
A A

TEDAŞ’ın Hasdal’da bulunan yüksek gerilim hattına yıldırım düşmesi sonucu kopan kablo nedeniyle İstanbul’un 8 ilçesi karanlığa gömüldü. Elektrik kesintisinin yaşandığı ilçelerden Eyüp’te vatandaş ve esnaf zor anlar yaşadı.

Alibeyköy’de cadde ve sokaklar karanlığa gömülürken, esnaf dükkanlarını mum, gaz lambası ve fenerlerle aydınlattı. Alışveriş yapmak için oğluyla beraber markete giren bir baba da, cep telefonunun ışığıyla oğluna ürün seçti.

Çevredeki esnaf ise yaşanan elektrik kesintisi nedeniyle son 1 saatlik süreçte satış oranlarında azalma olduğunu aktardı.

Markette oğluyla beraber alışveriş yapan baba Cem Akın, "Son durum bu. Alibeyköy çevresinde elektrik kesintisi bu aralar çok sık oluyor. Hem de sabaha kadar. Biz buzlukta bir şey tutmamaya başladık bu aralar" diye konuştu.

"SOKAKLARDAN İNSAN GEÇMİYOR"

İşyeri çalışanı Abuzer Kanza da, "Elektrikler yaklaşık 2,5 saattir kesik. Mağdur durumdayız. Görüyorsunuz, iş yapamıyoruz. Küçük esnaflar olarak zaten fazla iş yapamıyoruz. Bu elektriklerin kesilmesi hiç doğru bir şey değil. Bu durumla yetkililerin ilgilenmesini istiyoruz. Son zamanlarda aşırı bir elektrik kesintisi var. Sokaklardan insan geçmiyor. Şu an sıkıntı çekiyoruz" şeklinde konuştu.

VALİLİK’TEN AÇIKLAMA

İstanbul Valiliği’nin resmi internet sitesinde de, elektrik kesintisiyle ilgili olarak, "TEİAŞ hattına Kemerburgaz’da yıldırım düşmesi sebebiyle aynı hattan beslenen ilçelerimize bir süre elektrik verilememiştir" denildi.

BEDAŞ’tan elektrik kesintisiyle ilgili açıklama

 Boğaziçi Elektrik Dağıtım Şirketi BEDAŞ, Avrupa Yakası’ndaki bazı ilçelerde meydana gelen elektrik kesintisiyle ilgili açıklama yaptı.

BEDAŞ’ın internet sitesinde yer alan açıklama şöyle:

"14.04.2015 Salı günü, saat 20.25 itibariyle sistemimizde TEİAŞ kaynaklı kesinti meydana gelmiştir. Şişli, Beyoğlu, Beşiktaş, Sarıyer, Kağıthane, Gaziosmanpaşa Sultangazi ve Eyüp ilçelerimize elektrik verilememektedir.

TEİAŞ tarafından sorun giderildikçe sistem tekrer enerjilendirilecektir.

Ozan URAL - Soner HASIRCIOĞLU / İstanbul DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;