İstanbul'un trafik çilesi yeniden başladı

Kurban Bayramı'nın sona ermesiyle birlikte dönüşler de başladı. Otoyollar ve Boğaz köprülerinden ücretsiz geçişler saat 00.00'dan itibaren sona erdi

İstanbul'un trafik çilesi yeniden başladı

Kurban Bayramı nedeniyle 15 Kasım Pazartesi günü saat 00.00'da başlayan otoyollar ve Boğaz köprülerinden ücretsiz geçişler saat 00.00'dan itibaren sona erdi.

Karayolları ekipleri ücretsiz geçiş saatinin bitimine yakın duyuru afişlerini kaldırırken, ücretli geçişler başladığında gişelerden geçen sürücüler sanssız olduklarını ifade etti. Bayram tatili dönüşleri ile birlikte ücretli geçişlerinde başlamasından dolayı, gişelerin önünde araç kuyrukları oluşmaya başladı.

Ulaştırma Bakanlığı'nın kararına göre Kurban Bayramı tatili boyunca ücretsiz olan köprü ve otoyol gişerinden geçişlerin son anında Çamlıca Gişeler'e gelen sürücüler sanssız olduklarını ifade ederek, o kadar yolu ücretsiz geldik, bundan sonra ücret ödeyelim artık dediler. Bazı sürücüler ise gişelerden geçişlerin her zaman ücretsiz olması gerektiğini söyledi.

SÜRÜCÜLER ÇİLEDEN ÇIKTI

Boğaziçi Köprüsü'nde de ücretli geçişlerin başlaması ile birlikte saat 00.00 itibariyle araç kuyrukları kilometrelerce uzadı. Yoğunlaşan trafik sürücüleri çileden çıkardı. Bazı Kartlı Geçiş Cihazlarının bozuk olmasından dolayı ise sürücüler zorluklar yaşadı. Bazı araçlar sürücüleri bozuk olan turnikenin önünden geri geri gidip şansını diğer turnikelerde denedi.

Bayram tatili dönüşü ücretli geçişe yakalanan, memleketi Ankara'ya dönen bir sürücünün KGS'si olmaması dolayısıyla sıkıntılı anlar yaşadı. "Ben Ankaralıyım, buraya kadar ücretsiz geldim, bundan sonra ne yapacağımı bilmiyorum, cezalı mı geçeceğim?"dedi.

BOŞ KGS'LER DOLDURULDU

Bayram tatili dönüşü ücretsiz geçişlere yetişemeyen sürücüler, boş KGS'lerini doldurmak için Çamlıca Gişelerindeki KGS dolum merkezinde kuyruk oluşturdular. KGS'lerinin boş olduğunu fark edemeyen bazı sürücüler ise uzun süre kartlarını okutmaya çalıştılarsa da başarılı olamayınca çözümü diğer sürücülerden KGS almakta buldular. Ücretsiz geçişlerin erken kaldırıldığını düşünen vatandaşlar, Çamlıca Gişelerinde uzun süre araçlarıyla trafikte kalınca, korna çalarak ücretsiz geçişlerin kaldırılmasını protesto ettiler.

Kubilay AYDIN İSTANBUL- DHA