İstanbul'un yeni kâbusu: Tantanacılar

Belirledikleri kurbanın yanı başında kavga çıkaran ve oluşan kargaşa ortamında kurbanı soyup soğana çeviren hırsızlar yakalandı

22 Mart 2011, Salı 11:57
A A

Fatih'te "tantanacılık" yöntemiyle bir kişiyi soyan 3 kişiden ikisi polisin takibi sonucu yakalandı. Polis, bir gün önce Bağcılar’da da aynı yöntemle iki kişiyi soyan kişilerin, güvenlik kamerası görüntülerinden aynı kişiler olduğunu belirledi. Hırsızlık anları güvenlik kameralarına da yansıdı.

Fatih Ordu Caddesi’nde kavgaya tutuşmuş gibi yaparak aralarına aldıkları bir kişinin parası el çabukluğu ile alan 3 kişiyi fark eden Güven Timleri, kaçmaya çalışan Umut C. ve Erkan A.'yı yakaladı. Cengiz B. isimli hırsız ise kaçmayı başardı. O sırada "Tantanacılık" yöntemiyle hırsızlık yapan şüphelileri caddedeki büfenin güvenlik kamerası kaydetti.

Görüntülerde, hırsızlardan birinin gözlerine kestirdikleri kişinin yanına yaklaştığı, diğer iki kişinin ise kavgaya tutuşarak kurbanı aralarına aldıkları görülüyor. Hırsızlar el çabukluğuyla, ne olduğunu anlayamayan kişinin cebinden parayı alarak kısa sürede olay yerinden uzaklaşıyor.

 

Adobe Flash Player YükleBAĞCILAR'DA DA İKİ KİŞİYİ AYNI YÖNTEMLE SOYDULAR

Bağcılar'da da birer gün arayla ve aynı yöntemle hırsızlık olayları olması üzerine güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen polis ekipleri, şüphelilerin aynı kişiler olduğunu belirledi. Bu görüntülerde ise hırsızların maaşını bankadan çeken yaşlı bir adamı gözlerine kestirdikleri ve bankadan çıktıktan sonra takip ettikleri görülüyor.

Hırsızlardan biri kurbanın arkasından yaklaşırken, bir diğeri karşısından gelerek kavgaya tutuşuyor. Oluşan kargaşa ortamından yararlanan hırsızlardan biri yaşlı adamın cebinden cüzdanını alarak kaçıyor.

Polis merkezindeki ilk sorgularında suçlarını itiraf eden Umut Coşkun ve Erkan Alabaş, çıkarıldıkları mahkemece tutuklanıp cezaevine gönderildi. Polis kaçan Cengiz B.’yi arıyor.

İSTANBUL, (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;