İşte 3 yüzlü Samsung Galaxy!

Samsung'un gelecek için hayal ettiği "3 yüzlü Galaxy" bakın bizlere neler sunacak...

22 Kasım 2013, Cuma 11:15
A A

Samsung'un yeni keşfedilen bir patentinde görünen "üç yüzlü" kavisli telefon fazlasıyla etkileyici.

Yeni patent, kavisli, ekranı kenarlarına yayılan bir telefonu canlandırıyor. Başvurusu Mayıs ayında yapılan patent, bu ay ortaya çıkmış bulunuyor. Patentlenen prototip, Samsung Galaxy Round ve LG G Flex'in aksine dışbükey şekilli bir ekrana sahip. Ekran kenarlara yayıldığı için telefonun sağ ve sol kenarları birer ekrana dönüşmüş oluyor.


Patente göre kenarlardaki ek ekran, telefon şarjının ne durumda olduğunu göstermek için, yer imleri için ve çeşitli bilgilendirmeler için kullanılabilecek. Dahası bu ek ekran dokunmatik olduğu için örneğin kaydırarak açmak için kullanılabilecek.


Samsung'un 3 kenarlı cebinden kareler - II

Böyle bir ekran çok parlak bir fikir gibi görünse de önemli bir sorunla geliyor: Telefonun kenarlarına dokunup çeşitli eylemleri yanlışlıkla tetiklemek can sıkıcı olabilir. Ancak Samsung, bunun bir çaresini düşünmüş olsa gerek.Samsung'un 3 kenarlı cebinden kareler - III

CES 2014'e giderek yaklaştığımızı hesaba katarsak, Samsung'un yeni teknolojisini Las Vegas'taki etkinlikte göstermesini ummamızda sakınca olmasa gerek.


Resimlerle: Gelecekten 10 fantastik dokunmatik cep telefonu

Kaynak: CHIP Online

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;