İşte Almanya'nın en güzel kadını

Almanya'nın en eski güzellik yarışması olan ve 1927 yılında başlayan, 88 yıldan bu yana devam eden 'Miss Germany 2015' finali yapıldı

01 Mart 2015, Pazar 10:49
A A

Almanya’nın Freiburg kentin Rust kasabasında bulunan ülkenin en büyük eğlence parkı olan Avrupaparkı’nda, ‘Dome’ çadırında yapılan finalde ‘Miss Germany 2014’ kraliçesi 20 yaşındaki Vivien Konca tacını, 2015 kraliçesi olan Olga Hoffmann'a devretti.

Yaklaşık 1000 davetlinin izlediği final gecesinde yaşları 17-28 olan 24 finaliste puan veren 18 kişilik jüri heyetinin işi pek kolay olmadı. Birbirinden güzel finalistlere oy veren jüri heyeti içinde spor, sanat, şov, magazin ve siyasetin tanınmış simaları bulundu. Bu yıl 13’üncü kez büyük finale ev sahipliği yapan Avrupapark’ı zengin şov, dans programıyla izleyenleri yine her yıl olduğu gibi beğenildi. Saat 23.15’te ülkenin en güzel 3 kızı seçildi.

Yarışmanın üçüncüsü 230 puanla podyuma 13’üncü sırada çıkan ‘Miss Brandenburg’ kraliçesi, iş yönetimi eğitimi alan Lisa Wargulski (25) seçildi. Podyuma 23. sırada çıkan ‘Miss Bavyera’ kraliçesi, ekonomi öğrencisi Julia Kraml (21) , 270 puanla yarışmanın ikincisi oldu. Miss Germany 2015 kraliçesi ‘Miss Pearl Tv’ kraliçesi Kuzey Ren Vestfalya Eyaletin Münster kentinden Olga Hoffmann (23) podyuma 15. sırada çıktı. Yeni kraliçe Olga Hoffmann 450 puanla tüm adayları geçmeyi başardı.

Almanya’nın en güzel kızı seçilen ‘Miss Germany 2015 kraliçesi Olga Hoffmann’a, yeni dizayn edilen tacı, Almanya’nın ünlü moda tasarımcısı olan ve ilginç giyim tarzıyla gündemden düşmeyen modacı Harald Glööckler taktı.

Tıbbi yardımcı olarak çalışan 2015 kraliçesi Olga Hoffmann sevinçten gözleri doldu.

Podyuma çıkan finalistlere pahalı hediyeler verildi. Bunların içinde kozmetik, giyim, mücevher, tatil, seyahat gibi hediyeler bulunuyor. Miss Germany 2015 kraliçesine ayrıca bir yıllığına modellik kontratı ve Citroen DS 3 model araba tahsis edildi. Final gecesine çok sayıda eski güzellerle beraber Almanya’nın en yakışıklı erkekleri de katıldı.

‘MISTER GERMANY 2010’ METE KAAN YAMAN FİNALİ İZLEDİ

Almanya’nın en yakışıklı erkeği yarışmasında ilk defa ‘Mister Germany 2010’ seçilen Türk kökenli Mete Kaan Yaman finalde podyuma çıkıp anılarını, modellik çalışmalarını izleyenlerle paylaştı. Geçtiğimiz Aralık ayında ‘Mister Germany 2015 ‘seçilen Robin Wolfinger, beş yıl önce seçilen Mete Kaan Yaman yarışmayı takip eden basının ilgi odağı oldu. Ünlü Miss Germany kraliçeleri içinde dönemin tv sunucusu 1956 yılında Almanya ve Dünya güzeli seçilen Petra Schürmann, Hristiyan Sosyal Birlik Parti (CSU) parlamenteri Dagmar Winkler 1977 yılında Miss Germany kraliçesi ilan edilenler arasında bulunuyordu. Miss Germany 1993 kraliçesi seçildikten sonra reklam yıldızı olarak kariyeri yükselen Verona Feldbusch (Pooth) hayatına aktris ve sunuculukla devam ediyor. Berlin’den Yasemin Mansur ‘Miss Germany 1996’ kraliçesi seçilen ilk Türk kökenli kraliçe olmuştu.

Levent GÜNDÜZ/KİEL, (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;