İşte Beşiktaş'ın rakipleri

UEFA Avrupa Ligi'nde Beşiktaş'ın rakipleri, Portekiz'den Porto, Bulgaristan temsilcisi CSKA Sofya ve Avusturya'dan Rapid Vien oldu

Cuma, 27 Ağustos 2010 - 14:14

İşte Beşiktaş'ın rakipleri

Beşiktaş, UEFA Avrupa Ligi’nde (L) Grubu’nda Porto (Portekiz), CSKA Sofya (Bulgaristan) ve Rapid Wien (Avusturya) ile eşleşti.

Monaco’da yapılan kura çekiminde 2. torbada yer alan Beşiktaş, seri başı takımlardan Porto ile (L) Grubu’na düştü.

Kura çekiminde, Beşiktaş’ın grubuna, 3. torbadan CSKA Sofya, 4. torbadan ise Rapid Wien çıktı. UEFA Avrupa Ligi’nde ilk maçlar 16 Eylül’de yapılacak ve gruplarında ilk 2 sırayı alan takımlar, bir üst tura yükselecek.

MAÇ TAKVİMİ
16 Eylül Perşembe: Beşiktaş-CSKA Sofya
30 Eylül Perşembe: Rapid Wien-Beşiktaş
21 Ekim Perşembe: Beşiktaş-Porto
4 Kasım Perşembe: Porto-Beşiktaş
2 Aralık Perşembe CSKA Sofya-Beşiktaş
15 Aralık Çarşamba: Beşiktaş-Rapid Wien

BURSASPOR'UN ŞAMPİYONLAR LİGİ'NDEKİ RAKİPLERİ

UEFA AVRUPA LİGİ GRUPLARI
A Grubu

Juventus (İtalya)
Manchester City (İngiltere)
Salzburg (Avusturya)
Lech Poznan (Polonya)

B Grubu

Atletico Madrid (İspanya)
Bayer Leverkusen (Almanya)
Rosenborg (Norveç)
Aris (Yunanistan)

C Grubu

Sporting Lizbon (Portekiz)
Lille (Fransa)
Levski Sofya (Bulgaristan)
Gent (Belçika)

D Grubu

Villarreal (İspanya)
Club Brugges (Belçika)
Dinamo Zagreb (Hırvatistan)
PAOK (Yunanistan)

E Grubu

Alkmaar (Hollanda)
Dinamo Kiev (Ukrayna)
BATE Borisov (Belarus)
Sheriff Tiraspol (Moldova)

F Grubu

CSKA Moskova (Rusya)
Palermo (İtalya)
Sparta Prag (Çek Cumhuriyeti)
Lozan (İsviçre)

G Grubu

Zenit St Petersburg (Rusya)
Anderlecht (Belçika)
AEK (Yunanistan)
Hajduk Split (Hırvatistan)

H Grubu

Stuttgart (Almanya)
Getafe (İspanya)
Odense (Danimarka)
Young Boys (İsviçre)

I Grubu

PSV Eindhoven (Hollanda)
Sampdoria (İtalya)
Metalist Kharkiv (Ukrayna)
Debrecen (Macaristan)

J Grubu

Sevilla (İspanya)
Paris St Germain (Fransa)
Borussia Dortmund (Almanya)
Karpaty Lviv (Ukrayna)

K Grubu

Liverpool (İngiltere)
Steaua Bükreş (Romanya)
Napoli (İtalya)
Utrecht (Hollanda)

L Grubu

Porto (Portekiz)
Beşiktaş
CSKA Sofya (Bulgaristan)
Rapid Wien (Avusturya).



2