İşte bu şehirlerde okullar tatil edildi

Yoğun kar yağışı nedeniyle Türkiye'nin pek çok şehrinde okullarda eğitime ara verildi

09 Mart 2011, Çarşamba 08:51
A A

Bursa’da dünden itibaren aralıklarla süren kar yağışı nedeniyle trafikte olumsuzluklar görülünce Valilik, bugün il genelinde ilk ve orta dereceli okulların tatil edilmesine karar verdi.

Kar kalınlığının 15 santimetreyi bulduğu Karaman’da da yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bugün için ara verildi.

BALIKESİR'DE DE OKULLAR TATİL EDİLDİ

Balıkesir’de de gece etkili olan kar yağışı sonrası okullar bir gün süreyle tatil edildi.

KIRIKKALE'DE BİR GÜNLÜK TATİL

Kırıkkale’de yoğun kar yağışı nedeniyle ilköğretim ve liselerde okullar bugün tatil edildi. Kamu kurumlarında çalışan engelli personele de valilik tarafından bugün idari izin verildi.

BOLU'DA 2, DÜZCE'DE 1 GÜN TATİL

Bolu’da yoğun kar yağışı sonucu taşımalı sistemle eğitim yapılan okullar 2 gün, Düzce’de ise 1 gün tatil edildi. Bolu’da engelli memurlara ise 2 gün izin verildi.

Konya, Samsun, Ordu, Sinop ve Çorum’da kar yağışı nedeniyle 515 köy yolu ulaşıma kapandı. Samsun, Ordu ve Çorum’da da bazı ilçelerde eğitime ara verildi.

Niğde’de etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle tüm ilçeler ile bağlı belde ve köylerde okulların bugün tatil edildi. Ulukışla İlçesi’nde ise okullar yarın da tatil.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;