İşte Erdoğan'ın affettiği hükümlünün suçu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afyonkarahisar'da hakkında 13 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan hükümlü Mustafa Akcanlı'yı affetti

26 Mart 2015, Perşembe 15:23
A A

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afyonkarahisar 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından geçtiğimiz yıl resmi belgede sahtecilik ve dolandırıcılık suçlarından 13 yıl hapis cezasına çaptırılan bir hükümlüyü affetti.

SAHTECİLİK VE DOLANDIRICILIK SUÇUNDAN HÜKÜMLÜ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın göreve geldikten sonra ilk defa bir hükümlüyü affettiği belirtildi. Resmi belgede sahtecilik ve dolandırıcılık suçlarından cezalandırılmasına karar verilen ve cezası kesinleşerek Afyonkarahisar 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nin 4 Nisan 2014 tarihli kararıyla 13 yıl, 4 ay ve 15 gün hapis cezasına çarptırılan Mustafa Akcanlı’nın cezasının sürekli hastalığından dolayı Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından affedildiği bildirildi.

Adli Tıp Kurumu 3. Adli Tıp İhtisas Kurulu’nun 13 Ağustos 2014 tarihli raporu sebebiyle, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nın 104. maddesinin ikinci fıkrasının (b) bendi hükmü uyarınca cezanın kaldırıldığı vurgulandı. Cumhurbaşkanlığı resmi internet sitesinden de duyurulan kararda ise şu ifadelere yer verildi:

"Cumhurbaşkanımız, Adlî Tıp Kurumunca saptanan sürekli hastalık hali nedeniyle hükümlü Mustafa Akcanlı’nın cezasını, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 104 üncü maddesi uyarınca kaldırmışlardır"

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;