İşte Galatasaray

Bir süre önce “Galatasaray Türkiye'dir” sözüyle tartışma yaratan Başkan Adnan Polat, Diyarbakır maçı öncesi ve sonrasında yaşanan dostluk havasının bunun en açık göstergesi olduğunu söyledi. Polat, “Bizim bütünleştirici özelliğimiz var” dedi

İşte Galatasaray

Galatasaray Başkanı Adnan Polat, GS TV’de yer alan röportajında ilginç açıklamalar yaptı. Bir süre önce “Galatasaray Türkiye’dir” sözüyle büyük yankı uyandıran Polat, bu ifadesinin arkasındaki sebepleri anlattı.

BÜYÜK İLGİ VARDI

Polat, Türkiye’nin tüm illerine gittiklerinde, orada bütün kulüp başkanları, yöneticileri, taraftarlar ve halkın, Galatasaray’a çok büyük bir sevgi ve ilgiyle yaklaştığını kaydederek, “Galatasaray’ın bütünleştirici ve birleştirici bir unsur olduğunu düşünüyorum. Türkiye’yi kucaklayan bir düşünce yapısı olduğunu düşünüyorum. Dolayısıyla Diyarbakır’da da aynı olayı yaşadık. Trabzon’a da, başka bir şehre gitsek aynı şey oluyor” diye konuştu.

Adnan Polat, Diyarbakır’ın özel bir durumu olduğunu anlatarak, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bölgenin hassasiyeti ortada. Bütün bu hassasiyete rağmen Galatasaray, hem kulüp tarafından hem halk tarafından öyle bir karşılandı ki... Yani burada halkın, kulüp başkanının, taraftarın bizi kucaklaması kadar, Galatasaray Kulübü’nün de bu durumda etkisinin olduğunu düşünüyorum. Onun için ’Galatasaray Türkiye’dir’ diyorum.

Diyarbakır halkı bize büyük sevgi gösterdi. Onlara teşekkür ediyorum. Diyarbakır bu ülkenin en kıymetli topraklarından bir tanesi. Oradaki insanların hepsi bizim insanlarımız. Onları kucaklamamız lazım. Görüyorum ki biz onları kucakladığımızda, onlar bizi daha fazla kucaklıyor. Biz de Diyarbakırspor’un İstanbul’a gelmesini ve onları memnuniyetle ağırlamayı bekliyoruz.” Bu arada Adnan Polat bugün 1905 Galatasaraylı Yönetici ve İşadamları Derneği’nin bugün Akatlar Kültür Merkezi’ndeki bilgilendirme toplantısına katılacak.