İşte gerçek trafik canavarı!

Bir gözü görmeyen, bir ayağı ve kolu olmayan sürücü, yine dehşet saçtı 5 yıl sonraki ikinci kazasında komaya soktu

05 Ekim 2009, Pazartesi 14:57
A A

Kilis'te, bir gözü görmeyen, bir ayağı ve kolu olmayan 54 yaşındaki Abidin Cesur, 5 yıl sonra ikinci trafik kazasını yaptı. Daha önce bir okul müdürünün yaralanmasına neden olan Cesur'un, ikinci kazada çarptığı emekli okul müdürü 77 yaşındaki Turgut Keleş, komaya girdi.

Türkiye ile Suriye sınırındaki mayınlı arazide bulduğu mayının patlaması sonucunda 12 yaşında sağ kolunu omuzundan, sağ ayağının da diz altından kaybeden, sol gözü de görmeyen ehliyetsiz Abidin Cesur, 23 Şubat 2004'te yönetimindeki 79 AL 477 plakalı otomobille ana yola kontrolsüz olarak çıkınca okul müdürü 58 yaşındaki Necmettin Tansel yönetimindeki 79 AK 196 plakalı otomobile çarptı.

Çarpmanın etkisiyle Tansel'in otomobili köprüden tahliye kanalına uçtu. Hurdaya dönen otomobildeki Tansel, kazadan ağır yaralı olarak kurtuldu.

BU KEZ EMEKLİ MÜDÜRE ÇARPTI

İlk kazadan aldığı hapis cezası ertelenen Abidin Cesur, bugün yönetimindeki 06 ET 4037 plakalı otomobille Şeyh Mansur Kavşağı'na kontrolsüz bir şekilde girince, emekli okul müdürü Turgut Keleş yönetimindeki 79 AN 043 plakalı otomobile çarptı.

Her iki otomobil de çarpışmanın etkisiyle şarampole yuvarlandı. Otomobillerde sıkışan sürücüler, olay yerine gelen itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.

Ağır yaralan Keleş götürüldüğü Kilis Devlet Hastanesi'nde yoğun bakıma alındı. Keleş'in komaya girdiği belirtilirken, yaralanan Abidin Cesur da aynı hastanede tedaviye alındı. Cesur'un her iki kazada çarptığı kişilerin de okul müdürü olması büyük bir tesadüf olarak değerlendirildi. Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 Reşit ÇELEBİOĞLU/ KİLİS, (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;