İşte kaçış gecesi

Liseli Münevver'in katili Cem'i cinayet gecesi evden babası Nida Garipoğlu'nun kaçırdığı ortaya çıktı

25 Eylül 2009, Cuma 11:17
A A

Katilin saklanmasına yardım ettiği için gözaltına alınan iki zanlı, “Cinayet sonrası babası Cem’i Etiler Akmerkez’de bir kafeye götürdü. Sonra da bize teslim etti” dedi.

SORGUDA İTİRAF ETTİLER

Sevgilisi Münevver Karabulut’u (17) 3 Mart’ta başını keserek öldüren ve 197 gün kaçtıktan sonra İstanbul’da polise teslim olan Cem Garipoğlu’na yardım ve yataklık edenleri bulmak için yapılan operasyonda 5 kişi gözaltına alınmıştı. Bu kişilerden baba Nida Garipoğlu’nun şoförü Ahmet Batur ve ailenin şirketi Burgaz Rakı’nın satın alma müdürü Mehmet Karakayalı dün sorguda Cem’e yardım ettiklerini söyledi

POLİSLERİ GÖRÜNCE GERİ DÖNDÜ

Bu 2 kişinin ifadesine göre kaçış şöyle gerçekleşti: Cem’i babası Nida Garipoğlu cinayeti işlediği Bahçeşehir’deki villalarından alıp İstanbul Etiler’deki alışveriş merkezi Akmerkez’de bulunan kafeye bıraktı. Baba eve döndü. Evde polisleri görünce tekrar kafeye gelip Cem’i aldı. Mehmet Karakayalı ve Ahmet Batur ile irtibata geçti. Baba Cem’i bu kişilere teslim edip eve döndü.

1 GECE BEYLİKDÜZÜ'NDE

Mehmet Karakayalı, Cem’i İstanbul Beylikdüzü’ndeki evine götürdü. Cem ilk geceyi burada geçirdi. Mehmet Karakayalı “Tanımadığım birileri eve gelip Cem’i aldı, nereye götüreceklerini söylemeden de çıkıp gitti” dedi. Münevver’in kanı gömleğinde bulunduğu için cinayet gecesi yakalanan ve halen hapiste olan Nida Garipoğlu, bu gelişmeler üzerine tekrar ifade vermek üzere dün İstanbul Adliyesi’ne getirildi.

BABA İFADESİNİ DEĞİŞTİRDİ

Nida Garipoğlu’nu savcı 1 saat sorguladı. Daha önce ısrarla ‘Cinayetten haberim yoktu. Eve gelen polislerden duydum” diye ifade veren Nida Garipoğlu, bu kez “Oğlum bana cinayet işlediğini söyledi” diyerek ifade değiştirdi. Nida Garipoğlu, diğer sorularda ‘susma hakkını’ kullandı. Bu arada Nida Garipoğlu’nun avukatlarının müvekkillerinin tahliyesi için yaptıkları başvuru reddedildi.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;