İşte okulları tatil olan iller!

Tüm yurtta etkisini gösteren yoğun kar yağışı nedeniyle il valiliklerinden kar tatili açıklamaları da geldi. İşte okulları tatil olan iller...

İşte okulları tatil olan iller!

BURSA

Yoğun kar yağışının devam ettiği Bursa'da Büyükorhan ve Orhaneli ilçelerinin ardından, merkez Osmangazi, Nilüfer ve Yıldırım ilçelerindeki tüm ilk ve orta dereceli okullar bugün tatil edildi.

Valilik'ten yapılan açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelliler ve hamileler de izinli sayılacak. Valilik, diğer ilçelerdeki durumun kaymakamlıklar tarafından değerlendirileceğini belirtti.

SİVAS

Sivas'ta kar yağışının etkisini sürdürmesi nedeni kent merkezi ile Akıncılar, Divriği, Gemerek, Gölova, Gürün, Hafik, İmranlı, Kangal, Suşehri, Şarkışla, Ulaş ve Zara ilçelerinde okullarda eğitime 1 gün ara verilmesi kararlaştırıldı. Koyulhisar İlçesi'nde ise sadece taşımalı eğitime ara verildi.

GÜMÜŞHANE VE BAYBURT

Kar yağışının devam ettiği Bayburt'ta ve Gümüşhane il merkezi ile Torul, Kelkit, Kürtün ve Köse ilçelerindeki okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildi. Şiran ilçesinde ise taşımalı eğitim yapılmayacak.

MALATYA

Malatya'da yoğun kar yağışı nedeniyle kent merkezi ile Darende, Pütürge, Doğanyol ilçelerinde okulların tamamı; Arapgir, Yeşilyurt ve Akçadağ'da ise köy okullarında eğitime bir gün ara verildi.

Şehirlerarası yollarda yoğun kar yağışından dolayı birçok araç mahsur kalırken; Pütürge ve Doğanyol ilçeleri yollarının dün akşamdan beri kapalı olduğu bildirildi.

İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla da kent merkezi ve merkeze bağlı köylerde, okulları bir gün süreyle tatil etti. Ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarda görev yapan hamileler ile kronik hastalar ile engelli personelin de bir günlük idari izinli sayılması kararlaştırıldı.

SAMSUN VE ORDU


Samsun'da ve Ordu'da akşam saatlerinde başlayan kar yağışı etkili oldu, bazı ilçelerde okullar tatil edildi.

Samsun'un Salıpazarı ilçesinde bütün okulların, Canik ilçesinde de 25 köy okulu ile Ordu'nun Çaybaşı, Çatalpınar, Çamaş, Gölköy, Korgan, Kabadüz, Kabataş ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullar bir gün süreyle tatil edildi. Ordu'nun Akkuş, Mesudiye, Ulubey ve Gürgentepe ilçelerinde ise okullar 2 gün süreyle tatil.

Ordu'nun Ünye, Mesudiye ve Akkuş ilçelerinde 10 köy yolu kar nedeniyle ulaşıma kapandı. Kapalı köy yollarının açılması için İl Özel İdaresi ekiplerinin çalıştığı belirtildi.

BİNGÖL VE KARLIOVA

Yoğun kar yağışının sürdüğü Bingöl ve Karlıova ilçelerinde okullardaki tatil uzatıldı. Bingöl Valiliği, kent merkezi ve Karlıova İlçesinde okullardaki eğitime bugün de verildiği açıklandı.

PÜLÜMÜR

Kar yağışının devam ettiği ve enerji nakil hatlarında arızalar nedeniyle elektrik verilemeyen Pülümür İlçesi'nde okullar 3 gün tatil edildi.

ERZİNCAN ÜNİVERSİTESİ, VARTO VE KARS

Erzincan Üniversitesi, Muş'un Varto ilçesi ile Kars'ta tüm ilçelerdeki ilk ve orta dereceli okullar 2 gün süreyle tatil oldu.

AĞRI

Ağrı kent merkezi Tutak ve Hamur ilçe merkezleri hariç köylerdeki YİBO'larda 2 gün, Eleşkirt ilçe merkezi ile tüm köy okullarında ise eğitim- öğretime bir gün süre ile ara verildi.

HAKKARİ

Hakkari'de önceki gün başlayan kar yağışı etkisini arttırarak devam etti. Kar yağışı nedeniyle bütün köy ve mezra yollarının ulaşıma kapandığı Hakkari’de, ilk ve orta dereceli okulların tatil süresi bir gün daha uzatıldı.

Hakkari Vali Yardımcısı Önder Bozkurt, önceki gün başlayan ve etkisini artıran yoğun kar yağışı nedeniyle bir gün süreyle tatil edilen okulların, yağışların devam etmesi nedeniyle bir gün daha il merkezi başta olmak üzere Çukurca, Yüksekova ve Şemdinli ilçelerinde tatil edildiğini açıklandı.

KOCAELİ

Kocaeli'de devam eden kar yağışı nedeniyle gece tüm ilçelerinde ulaşımda sıkıntısı yaşanmaya başlandı. Kar yağışın bugün de devam edeceği bilgisinin alınması üzerine Kocaeli Valiliği, kent genelindeki tüm ilk ve orta dereceli okulların bugün (8 Ocak) tatil edildiğini bildirdi.

Kocaeli Üniversitesi'nden ise herhangi bir açıklama yapılmadı.

ZONGULDAK

Zonguldak'ta yoğun kar yağışı devam ederken kapanan yollar nedeniyle kent merkezi, beldeleri ve köylerdeki okullarda eğitime bir gün süreyle (8 Ocak Salı günü) ara verildi.

İSTANBUL

İstanbul Valiliği kar yağışı nedeniyle ana okulları, ilk, orta ve liselerde eğitime bir gün ara verildiğini bildirdi.

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamilelerde idari izinli sayılacak.

NİĞDE

Niğde’de yoğun kar yağışı nedeniyle okullar 1 gün süreyle tatil edildi. Niğde’de 2 günden bu yana devam eden yoğun kar yağışının etkisini artırınca il merkezi ile Altunhisar, Bor, Ulukışla, Çiftlik ilçelerinde okullar bugün tatil edildi.

Çamardı ilçesinde eğitime devam edileceği bildirilirken olumsuz hava koşullarının ve kar yağışının devam etmesi durumunda tatilin uzatılabileceği belirtildi.

NEVŞEHİR

Orta Anadolu Bölgesi’ni etkisi altına alın kar yağışı nedeniyle Nevşehir’de okullar bugün tatil edildi. Kayseri’de kapalı 172 köy yolunu açmak için ekipler aralıksız çalışıyor. 

Kayseri’nin Bünyan, Develi, Felahiye, Kocasinan, Pınarbaşı, Sarız ve KTomarza ilçelerinde şu ana kadar 172 köy yolunun kapalı olduğu,kötü hava koşulları yüzünden dünden bu güne kadar 45 köy yolunun ulaşıma açılabildiği ifade edildi.

KONYA

Konya’nın Halkapınar ilçesinde etkili olan kar yağışı nedeniyle bugün eğitime 1 gün ara verildi. İlçeye bağlı Yassıkaya, Delimahmutlu ve Kayasaray köylerinde kar kalınlığının yarım metreyi geçtiği bildirildi. İlçe merkezi ile köylerinde 2 gündür etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle Halkapınar ilçesinde bugün eğitime 1 gün ara verildi. 

ADIYAMAN

Adıyaman’ın Çelikhan ve Sincik ilçelerinde devam eden kar yağışı nedeniyle okullar 1 gün tatil edildi.

Hafta sonundan bu yana devam eden kar yağışı Adıyaman’ın Çelikhan ve Sincik ilçelerinde günlük yaşamın aksamasına yol açtı. Dün okulların tatil edildiği Çelikhan’da, eğitime bugün de ara verilmesi kararlaştırıldı. Kar yağışının etkisi altında olan Sincik İlçesi’nde de okullar, Kaymakamlık kararı ile 1 gün süreyle tatil edildi.


 

Yandex.Metrica