İşte şike yapılan 46 maç

Futbol dünyasındaki şike olaylarıyla ilgili yazdığı kitapla tanınan, Dr. Declan Hill, şahsi blogunda verdiği yeni bilgilerle dikkat çekti

24 Mart 2011, Perşembe 11:59
A A

Gündeme bomba gibi düşen, Almanya’da Bochum savcılığının yürüttüğü şike davası hakkında yeni bilgiler sunan Hill, adı geçen şikecilerin, şaibeli olduğu yönünde itirafta bulundukları maçların listesini yayınladı.

Hırvat şikecilerin Bochum’daki davada şike yapıldığını söyledikleri maçların arasında bir Dünya Kupası, bir 21 Yaş Altı Milli, Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi maçlarıyla, Türkiye de dahil olmak üzere toplam 9 farklı ülkede oynanan müsabakalar var.

Declan Hill’in, Hırvat çetenin duruşma sırasında, daha önce iddianamede yer alan ilgili maçlarda şike yapıldığını itiraf ettiğini iddia etti.

ŞİKE YAPILAN MAÇ LİSTESİ

Dünya Kupası Eleme Maçı

09.09.2009: Lichtenstein – Finlandiya

21 Yaş Altı Milli Maçı

18.11.2009: İsviçre – Gürcistan

Şampiyonlar Ligi

20.10.2009: VSC Debrecen – AC Florenz

Avrupa Ligi

05.11.2009: FC Basel 1893 – CSKA Sofia

28.08.2008: VSC Debrecen – Young Boys Bern

09.07.2009: NK Siroki Brijeg – Banant Erewan

16.07.2009: Aalborg Boldsspilklub – FK Slavija Sarajewo

Almanya

13.05.2009: FC Nürnberg – VfL Osnabrück

06.06.2009: SC Verl – 1. FC Köln II

13.05.2009: KSV Hessen Kassel – SSV Ulm 1846

17.05.2009: SG Neustrelitz – BFC Dynamo Berlin

02.08.2009: VfB Speldorf – RW Oberhausen

19.09.2009: FC Oberneuland – FC St. Pauli II

07.11.2009: Borussia Dortmund II – RW Erfurt

İsviçre

26.04.2009: Yverdon Sport – FC Thun

30.05.2009: Servette Genf – FC Gossau

26.06.2009: FC Sion – NK Travnik

01.07.2009: Neuchatel Xamax – NK Travnik

17.04.2009: FC Gossau – FC Thun

16.05.2009: FC Will 1900 – FC Thun

27.06.2009: FC Winterthur – NK Travnik

01.11.2009: FC Gossau – FC Vaduz

30.05.2009: FC La Chaux-de-Fonds – FC Thun

24.05.2009: FC Gossau – FC Locarno

26.09.2009: FC Lugano – FC Gossau

01.11.2009: FC Gossau – FC Vaduz

14.08.2009: FC Locarno – FC Gossau

Avusturya

22.09.2009: Red Bull Juniors Salzburg – TSV Hartberg

28.10.2009: SV Kapfenberg – Austria Wien

29.08.2009: Red Bull Salzburg – SV Kapfenberg

14.08.2009: SC Sparkasse Zwettl – TSV Hartberg

23.09.2009: SV Kapfenberg – SK Rapid Wien

Belçika

12.04.2009: UR Namur - Antwerpen

02.11.2008: Oud-Heverlee Leuven – UR Namur

17.01.2009: AS Eupen – UR Namur

14.03.2009: Olympic Charleroi – UR Namur

21.03.2009: UR Namur – Oud-Heverlee Leuven

Türkiye

16.04.2009: Bafra Belediyespor Samsun – Kahramanmaraşspor

03.05.2009: İstanbul Büyükşehir Belediyespor – Gençlerbirliği Ankara

16.04.2009: İzmirspor – Ankara Demirspor

12.01.2009: Trabzonspor – Antalyaspor

04.04.2009: Ankaraspor – Bursaspor

Macaristan

19.04.2009: Vasas Budapest – VSC Debrecen

24.04.2009: Uijpest FC – Honved Budapest

Slovenya

11.04.2009: Labod Drava Ptuj – NK Nafta Lendava

Hırvatistan

26.04.2009: NK Zadar – Hajduk Split.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;