İşte şike yapılan 46 maç
Futbol dünyasındaki şike olaylarıyla ilgili yazdığı kitapla tanınan, Dr. Declan Hill, şahsi blogunda verdiği yeni bilgilerle dikkat çekti
Gündeme bomba gibi düşen, Almanya’da Bochum savcılığının yürüttüğü şike davası hakkında yeni bilgiler sunan Hill, adı geçen şikecilerin, şaibeli olduğu yönünde itirafta bulundukları maçların listesini yayınladı.
Hırvat şikecilerin Bochum’daki davada şike yapıldığını söyledikleri maçların arasında bir Dünya Kupası, bir 21 Yaş Altı Milli, Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi maçlarıyla, Türkiye de dahil olmak üzere toplam 9 farklı ülkede oynanan müsabakalar var.
Declan Hill’in, Hırvat çetenin duruşma sırasında, daha önce iddianamede yer alan ilgili maçlarda şike yapıldığını itiraf ettiğini iddia etti.
ŞİKE YAPILAN MAÇ LİSTESİ
Dünya Kupası Eleme Maçı
09.09.2009: Lichtenstein – Finlandiya
21 Yaş Altı Milli Maçı
18.11.2009: İsviçre – Gürcistan
Şampiyonlar Ligi
20.10.2009: VSC Debrecen – AC Florenz
Avrupa Ligi
05.11.2009: FC Basel 1893 – CSKA Sofia
28.08.2008: VSC Debrecen – Young Boys Bern
09.07.2009: NK Siroki Brijeg – Banant Erewan
16.07.2009: Aalborg Boldsspilklub – FK Slavija Sarajewo
Almanya
13.05.2009: FC Nürnberg – VfL Osnabrück
06.06.2009: SC Verl – 1. FC Köln II
13.05.2009: KSV Hessen Kassel – SSV Ulm 1846
17.05.2009: SG Neustrelitz – BFC Dynamo Berlin
02.08.2009: VfB Speldorf – RW Oberhausen
19.09.2009: FC Oberneuland – FC St. Pauli II
07.11.2009: Borussia Dortmund II – RW Erfurt
İsviçre
26.04.2009: Yverdon Sport – FC Thun
30.05.2009: Servette Genf – FC Gossau
26.06.2009: FC Sion – NK Travnik
01.07.2009: Neuchatel Xamax – NK Travnik
17.04.2009: FC Gossau – FC Thun
16.05.2009: FC Will 1900 – FC Thun
27.06.2009: FC Winterthur – NK Travnik
01.11.2009: FC Gossau – FC Vaduz
30.05.2009: FC La Chaux-de-Fonds – FC Thun
24.05.2009: FC Gossau – FC Locarno
26.09.2009: FC Lugano – FC Gossau
01.11.2009: FC Gossau – FC Vaduz
14.08.2009: FC Locarno – FC Gossau
Avusturya
22.09.2009: Red Bull Juniors Salzburg – TSV Hartberg
28.10.2009: SV Kapfenberg – Austria Wien
29.08.2009: Red Bull Salzburg – SV Kapfenberg
14.08.2009: SC Sparkasse Zwettl – TSV Hartberg
23.09.2009: SV Kapfenberg – SK Rapid Wien
Belçika
12.04.2009: UR Namur - Antwerpen
02.11.2008: Oud-Heverlee Leuven – UR Namur
17.01.2009: AS Eupen – UR Namur
14.03.2009: Olympic Charleroi – UR Namur
21.03.2009: UR Namur – Oud-Heverlee Leuven
Türkiye
16.04.2009: Bafra Belediyespor Samsun – Kahramanmaraşspor
03.05.2009: İstanbul Büyükşehir Belediyespor – Gençlerbirliği Ankara
16.04.2009: İzmirspor – Ankara Demirspor
12.01.2009: Trabzonspor – Antalyaspor
04.04.2009: Ankaraspor – Bursaspor
Macaristan
19.04.2009: Vasas Budapest – VSC Debrecen
24.04.2009: Uijpest FC – Honved Budapest
Slovenya
11.04.2009: Labod Drava Ptuj – NK Nafta Lendava
Hırvatistan
26.04.2009: NK Zadar – Hajduk Split.