İstifa sesleri

Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, Kayserispor yenilgisinin ardından istifa sinyalleri verdi

20 Eylül 2009, Pazar 15:21
A A

Denizli, karşılaşma sonrası düzenlediği basın toplantısında, yarın kulüp başkanı Yıldırım Demirören ile bir araya gelip durum değerlendirmesi yapacaklarını, istifasının da bu görüşmede gündeme gelecek alternatiflerden biri olduğunu söyledi.

İşlerin düşündükleri gibi gitmediğinden yakınan Denizli, "Bir dönüşe, iyi oyuna, bir 3 puana ihtiyacımız olan günü yakalayamıyoruz. Kazanmak, bazen bazı şeyleri hallediyor. Ama bu sene kazanma zorluğu çeken bir görüntümüz var. Bunun düzelmesi için birçok alternatif var. Bunların hepsini ortaya koymak lazım.Bunlara iç bünyemizde çözüm bulunacak" diye konuştu.

Denizli, takımın lideri ve sorumlusu olduğunu ifade ederek, şöyle devam etti: "İşler iyi giderken de istemediğimiz gibi giderken de bunda büyük pay sahibi olan benim. Kişilerin durumu camiaların önüne geçemez. Dolayısıyla önümüzde CSKA Moskova maçına 10 günlük süre var. Beşiktaş'ta bir şeylerin değişmesi lazım.

Bunların içerisinde ben de olabilirim, bu gayet doğaldır. Bu kulübe geldiğim gün hangi gururu, şerefi yaşıyorsam, bir gün geldiğinde ayrıldığımda da aynı gururu, şerefi yaşayacağım. Sayın başkanımızla yarın geniş kapsamlı bir toplantı yapacağız. Neticede hoş bir tablo yok. Mücadeleden hiç yılmadım. Dolayısıyla çok fazla söylenecek bir şey yok. Bu takımın başındaki kişi olarak düşüncelerimi takımımla, yöneticilerimle paylaşırım. Bizim için önemli olan Beşiktaş'ın başarısıdır."

"BAŞKANA İSTİFANIZI MI SUNACAKSINIZ?"

Bir basın mensubunun "Yarın başkana istifanızı mı sunacaksınız?" sorusuna Denizli, "Başkanımızla bir durum değerlendirmesinde bulunacağız. Takımla ilgili konuları görüşürüz. Bir şeyler ters gidiyor. Ama bu söylediğiniz de alternatiflerden bir tanesidir" diye yanıt verdi.

Denizli, "Başkan, istifanızı isterse kabul edecek misiniz?" sorusu üzerine de, "Gayet tabii. Başkan ve yönetim böyle bir şey teklif ederse bunun uygulanması lazım. Bu benim için hiçbir şekilde üzüntü verici veya başarısızlığın dönüşümü olarak kabul edilecek bir şey değil ve benim için sorun teşkil etmez" şeklinde konuştu.

Taraftarların yönetimi istifaya davet ettiklerinin ve kendisine herhangi bir tepkide bulunmadıklarının belirtilmesi üzerine de Denizli, şunları kaydetti: "O tepkinin içinde benim de olmam lazım. Zaman zaman taraftarımızın tepki göstermesi doğaldır. Her zaman her yerde böyle bir tepkiyle karşılaşabilirsiniz. Bana yapılan bir tepki yok, ama iyiyi paylaşırken, kötüyü de paylaşmamız gerekir. Ortada böyle bir tablo varken, bunun en önde olan kişisi benim. Bunu paylaşırım.

Tribünlerin, takımın bana olan inancını yitirdiğini hissedersem zaten ayrılırım." İstifa konusunun belki de masaya yatıracakları 10 alternatiften biri olabileceğini anlatan Denizli, "Bazı şeylerin değişmesi lazım. Hayatım boyu her sene şampiyonluk yaşayan bir kişi değilim. Bazen işler kötü gider. Düşüncelerin içinde birçok alternatif var, bu da bir alternatif" ifadelerini kullandı.

KAYSERİSPOR CEPHESİ

Kayserispor antrenörü Cüneyt Dumlupınar, Beşiktaş karşısında aldıkları 3 puan için mutlu olduklarını söyledi. Teknik direktör Tolunay Kafkas cezalı olduğu için basın toplantısına katılan Dumlupınar, Kayserispor'un hedefleri doğrultusunda yürüdüğünü ifade ederek, "Bugün iyi mücadele ettik. Tolunay hocam adına takımımızı kutluyorum" dedi.

Kayserispor kaptanı Ali Turan ise Beşiktaş karşısında çok iyi mücadele ettiklerini belirterek, "Beşiktaş son Manchester United maçında iyi oynadı, ama kaybetti. Biz burada haddimizi bilerek oynadık ve galip geldik. Buraya puan için değil puanlar almak için gelmiştik ve bunu başardık" diye konuştu.

Bir basın mensubunun saha içinde zaman geçirme adına yerde çok kaldıklarını ve taç atışlarını hep geç kullandıklarını belirtmesi üzerine Ali Turan, "Futbolun gerektirdiği şeyleri yaptık. Bana kramp girdi ve mecburen yatmak zorunda kaldım. Bunlar futbolun içinde olan şeyler. Beşiktaş galip olsaydı, onlar da böyle yapardı" ifadelerini kullandı.

ASBAŞKAN ERDOĞAN: İSTİFA EDECEK ÇOK KİŞİ VAR

Turkcell Süper Lig’de kendi sahasında Kayserispor’a yenilerek kötü gidişini sürdüren Beşiktaş’ın yöneticilerinden Levent Erdoğan, çok sert açıklamalarda bulundu. NTV’ye telefonla bağlanan Erdoğan, hem eleştiri hem öz eleştiri yaparak, kötü gidişten dolayı çok kişinin hesap vermesi gerektiğini ifade etti.

Erdoğan, kötü gidişin hesabını hocanın yanı sıra yönetimin ve başkanın da vereceğini dile getirdi. Kendisinin her zaman konuştuğunu belirten Asbaşkan Erdoğan, "Mahallenin delisi dediler, çok konuşuyor dediler" ifadesini kullandı. Başkan Demirören ile fikir ayrılığı yaşayıp yaşamadığı sorulan Erdoğan, "Başkanı severim. Fikir ayrılığı değil, hadiseler ortada. Herkesin payı var" diye karşılık verdi. Levent Erdoğan, istifa edip etmeyeceği yönündeki soruyu ise "İstifa etmeyeceğim" diye yanıtladı.

İstifa edecek çok kişi olduğunu söyleyen siyah-beyazlı kulübün yöneticisi, "Evvela teknik direktör, arkasından Demirören, sonra bize sıra gelir. Geçmişte yaşadığımız acı tecrübelerle ileriyi göremiyorum. Sabrın sonu mu kaldı? Maskelerle geziyoruz. Taraftarların yüzüne bakacak halimiz mi kaldı?" şeklinde konuştu.

Bu arada, Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli’nin maç sonrası futbolcularla kısa süreli bir toplantı yaptığı öğrenilirken, tecrübeli teknik adamın futbolcularına bir gün izin verdiği bildirildi. Beşiktaş, Kayserispor maçı sonrası ilk antrenmanını 21 Eylül Pazartesi günü yapacak.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;