İsveç Konyaspor 2. lige yükseldi

İsveç'te 3. ligde top koşturan İsveç Konyaspor, şampiyon olarak ikinci lige yükselme başarısını gösterdi

Cumartesi, 25 Eylül 2010 - 21:33

İsveç Konyaspor 2. lige yükseldi

Şampiyonluk maçını kazanan yeşil-beyazlı İsveç Konyaspor’un kulüp başkanı Halit Uludağ, maçtan sonra yaptığı açıklamada, çok mutlu olduklarını belirterek, "Şampiyon olacağımıza inandık ve sonunda da bunu başardık. Başarımızda, teknik heyetimizden yöneticimize, futbolcudan basınımıza, malzemecimize kadar herkesin büyük emeği var. Herkese teşekkür ediyoruz" dedi.

İsveç Konyaspor takımı kaptanı Umut Çeşmeli de çok büyük mutluluk yaşadıklarını, ikinci ligde de başarılarının devam edeceğini söyledi. Yeşil-beyazlı takımın yöneticilerinden İbrahim Okur ise takımın kazandığı başarının 20 yıllık çabaların ürünü olduğunu bildirdi.

Şampiyonlukta büyük payı olan karşılaşmada penaltıdan golü atan Burak Tütüncü de şampiyonluğun muhteşem bir duygu olduğunu ve teklif gelmesi halinde Türkiye’de de futbol oynayarak vatanına hizmet etmek istediğini söyledi.

Şampiyonluk maçı olması nedeniyle, İsveç’teki dernek ve federasyonların destek çağrıları üzerine çok sayıda Türk, İsveç Konyaspor’un şampiyonluk maçına giderek, futbolculara destek verdi.

İsveç 2. ligine yükselen yeşil-beyazlı futbolcular da maçtan sonra stadı dolduran taraftarların yanına giderek, sevinçlerini kendilerini destekleyen Türk seyirciler ile paylaştı.

Maçın bitmesi ile birlikte, maçın oynandığı stat karnaval alanına döndü. İsveç’te 3. lig maçları bu hafta oynanan maçlar ile sona erdi. Lig Mart ayında yeniden başlıyor.