İyi uçuşlar Barcelona

Türk Hava Yolları (THY) ile Barcelona Kulübü arasındaki resmi sponsorluk anlaşması, Nou Camp Stadı'nda düzenlenen basın toplantısıyla duyuruldu

İyi uçuşlar Barcelona

THY’yi 2.5 yıllığına resmi sponsor yapan anlaşmanın altına THY Genel Müdürü Temel Kotil ve Barcelona Kulübü Başkanı Joan Laporta imza attı. Basın toplantısı öncesinde imza töreni yapılmaması dikkat çekti.

Yetkililer imzaların daha önce atıldığını açıkladı. Laporta’ya arkasında Turkish Airlines yazılı bir Barcelona forması ile, takımın renklerinin giydirildiği maket THY uçağı hediye edildi. Bu sırada THY Genel Müdürü Kotil’in Barcelona atkısı taktığı görüldü.

İkili, anlaşmayı birbirlerine sarılarak kutladı. Kokteylde Barcelonalı bir yetkili, geçen cuma günü Nou Camp’te Barcelona’nın Sevilla’yı 4-0 yendiği maçın topunu Temel Kotil’e hediye etti. Topun üzerinde Barcelonalı futbolcuların imzasının olduğu öğrenildi.

THY, Barcelona’ya 2 buçuk sene için 7 milyon 700 bin euro ödeyecek. Barcelona’ya ilk sene 1 milyon 900 bin euro, ikinci ve üçüncü sene 2 milyon 900 bin euro sponsorluk bedeli verilecek.