İzmir Karabağlar'da 5 ve 7 yaşlarındaki iki kardeş çamura saplanıp can verdi

İzmir'in Karabağlar ilçesinde boş arazide oynarken 2 metre derinliğindeki su dolu çukura giren iki kardeş, dipteki çamura saplandı. Kurtarma çalışmalarından sonra hastaneye kaldırılan 7 yaşındaki Yusuf ile 5 yaşındaki kardeşi Ali Tencirlioğlu hayatını kaybetti

14 Ocak 2018, Pazar 16:43
A A
İzmir'in Karabağlar ilçesinde, boş arazide oynaren, 2 metre derinliğindeki su dolu çukura düşen Yusuf (7) ve kardeşi Ali Tencirlioğlu (5), dipteki çamura saplandı. Kurtarılıp, hastaneye kaldırılan iki kardeş, yaşamını yitirdi.


BİRİKİNTİNİN ÜZERİNE ÇIKAMADILAR


Olay bugün saat 16.00 sıralarında Karabağlar'ın Uzundere mevkiinde, otoban kenarındaki boş arazide meydana geldi. Yusuf Tencirlioğlu ile kardeşi Ali Tencirlioğlu, zaman zaman hayvan satış pazarının da kurulduğu bölgede oynarlarken, içi su dolu çukura düştü. Çukura düşen iki kardeş, dipteki çamura saplanıp, su birikintisinin üzerine çıkamadı.


ÇOCUKLAR FARK ETTİ, TEYZELERİ SUYA GİRİP ÇIKARTTI


İki kardeşin çukura düştüğünü, aynı bölgede oynayan diğer çocuklar fark etti. Olayı çocuklardan öğrenen iki kardeşin yakınları, hemen bölgeye koştu. Bu sırada teyzeleri, suya girip iki kardeşi çukurdan çıkardı. Aile üyelerinin çağırdığı sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinden sonra hayatta oldukları tespit edilen iki kardeş, kaldırıldıkları Dokuz Eylül Üniversitesi ve Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tüm müdahalerere rağmen yaşamını yitirdi.


 

MARAŞ'TAN GELMİŞLER


Yusuf ve kardeşi Ali'nin ailesinin, kış aylarında Kahramanmaraş'tan İzmir'e geldikleri, Uzundere bölgesinde zaman zaman çadırda zaman zaman ise kiraladıkları evlerde kaldıkları, hurda toplayıp gelir elde ettikleri öğrenildi.

Ailenin yaz aylarında ise farklı illere ya da memleketleri Kahramanmaraş'a döndüğü aile yakınlarınca ifade edildi. 3 çocuk sahibii ailenin bir de kızları olduğu öğrenildi.

Yusuf Tenciroğlu (Solda) ve Ali Tenciroğlu (Sağda)
          
Amca Savaş Tencirlioğlu olay sırasında yeğenlerinin babası olan kardeşi Tevfik ile hurda toplamaya gittiklerini, olayı telefonla öğrendiklerini belirterek, "Çocuklar bakkala gidiyormuş. Bu sırada su dolu çukurun içine düşmüşler. Gören vatandaşlar tarafından çukurdan çıkartılmışlar ve hastaneye kaldırılmışlar. Biz de duyunca hastaneye gittik. Ama çocukları kurtaramadılar. Kaç tane kepçe var biri de çukuru kapatmamış. Burada ihmal olduğunu düşünüyoruz." diye konuştu.

ÇUKURUN NİYE AÇILDIĞINI KİMSE BİLMİYOR


Öte yandan iki kardeşin ölümüne neden olan çukurun iş makinesiyle açıldığı, ne amaçla kim tarafından kazıldığı henüz tespit edilemedi. Olay yerinde inceleme yapan polisin, bu yöndeki araştırmalarının da sürdüğü ifada edildi. 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;