İzmir'de cinnet gecesi

Borçları nedeniyle bunalıma giren adam, karısının boşanma kararı vermesi nedeniyle cinnet getirdi

İzmir'de cinnet gecesi
İzmir'in Karşıyaka İlçesi´nde borçları nedeniyle bir süredir bunalımda olduğu belirtilen 38 yaşındaki Öztürk Kurt, eşinin de boşanma kararı vermesinin ardından cinnet getirdi. Kurt, eşini tabanca ile öldürdükten sonra başına tek el ateş ederek canına kıydı.
Olay, dün (salı) saat 21.30 sıralarında 1828/6 Sokak, 19 numaradaki Bacak Apartmanı´nda meydana geldi. İzmir Büyükşehir Belediyesi´ne bağlı İZULAŞ´ta otobüs şoförü olan ve bir süre önce tazminatını alarak işi bırakan 38 yaşındaki Öztürk Kurt, kendisinden boşanmak istediğini söyleyen 37 yaşındaki eşi Nur Kurt´la görüşmek istediğini söyledi.
 
ÇOCUKLARINI EVDEN ÇIKARDI

Eşinden ayrı, çocukları Basri Erim Kurt (10) ve Ece Kurt (15) ile birlikte yaşayan Nur Kurt´un evine giden Öztürk Kurt, iddiaya göre eşine, barışıp yeniden biraraya gelme teklifinde bulundu. Öztürk Kurt´un her defasında barışma teklifine olumsuz cevap alması üzerine çıkan tartışma kavgaya dönüştü. İki çocuğunu evden dışarı çıkarıp komşuya gönderen Öztürk Kurt, yanında getirdiği ruhsatsız tabancayla eşi Nur Kurt´a 4 el ateş etti. Sırtından aldığı 4 kurşun yarasıyla ağır yaralanan talihsiz kadın ölürken, cinnet getiren Öztürk Kurt ise başına tek el ateş ederek canına kıydı.
 
İTFAİYE ÇAĞRILDI

Evden gelen silah seslerini duyan apartman sakinleri, durumu polis ekiplerine bildirildi. Polis, kilitli olan 4´üncü kattaki dairenin kapısını açmak için olay yerine itfaiye ekibi çağırırken önlem amaçlıda sağlık ekibi istedi. Polis, kapısı açılan dairede Öztürk Kurt ve Nur Kurt´un hareketsiz bedenleriyle karşılaştı. Sağlık ekipleri Öztürk Kurt ve Nur Kurt´un olay yerinde yaşamını yitirdiğini belirledi.

Borçları olduğu belirtilen ve aldığı tazminatlada borçlarını kapatamadığı söylenen Kurt´un bu nedenle bunalımda olduğu belirtildi. Polis ekiplerinin evde yaptığı incelemede herhangi bir intihar notuna da rastlanılmadığı kaydedildi.

BİRİ DE BALKONDAN ATMIŞTI

Öte yandan, geçen pazar günü İzmir´in Çiğli İlçesi´nde piyasaya sahte para sürmekten girdiği cezaevinden tahliye olan K.T. (Kudbettin Taş), yaklaşık bir yıldır ayrı yaşadığı eşini barışmak için arkadaşının evine çağırmıştı. Eşinden olumsuz yanıt alıp boşanma davası açıldığını da duyunca cinnet getiren K.T. eşini 27 yerinden bıçaklayıp balkondan atarak öldürmüş, kızını da bıçakla 4 yerinden yaralayıp kaçmıştı. Olay yerinden kaçan K.T., polis tarafından yakalanmış ve işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

DHA