İzmir'de deprem korkuttu

İzmir'de, önce 4.7 büyüklüğünde ardından 2.9, 2.8 ve 3.4 ve 4.2 büyüklüğünde beş ayrı deprem meydana geldi

İzmir'de deprem korkuttu

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nden yapılan açıklamaya göre; bugün saat 20.35 sıralarında, merkez üssü Ege Denizi Çeşme açıkları olan yerin 9.2 kilometre derinliğinde 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

İzmir merkez ve çevre ilçelerinde hissedilen bu depremin ardından saat 20.52 sıralarında yine aynı merkez üssünde yerin 15.2 kilometre derinliğinde, 2.9 büyüklüğünde ikinci bir deprem daha meydana geldi.

Saat 21.03 sıralarında ise merkez üssü Bergama İlçesi olan yerin 4.8 kilometre derinliğinde 2.8 büyüklüğünde üçüncü bir deprem daha meydana gelirken son olarakta Ege Denizi Çeşme açıklarında, saat 21.15 sıralarında yerin 5.0 kilometre derinliğinde 3.4 büyüklüğünde ve hemen ardından da 4.2 büyüklüğünde beşinci bir deprem daha meydana geldi.

Bu beş ayrı depremde, ilk belirlemelere göre can ve mal kaybının olmadığı belirtilirken, vatandaşlar kısa süreli bir panik yaşadı.

KAYMAKAMLARDAN AÇIKLAMA

Çeşme Kaymakamı Cafer Sarılı depremlerle ilgili herhangi bir sıkıntı olmadığını bildirdi. Kaymakam Sarılı, ilçede herhangi bir hasar tespit edilmediğini belirterek, depremin kısa sürdüğü için halkta da bir panik yaşanmadığını kaydetti.

Urla Kaymakamı Şahin Bayhan da, ilçelerinde de hissedilen depremde herhangi bir hasar meydana gelmediğini ancak vatandaşların kısa süreli panik yaşadığını söyledi.