İzmir'de sır cinayet

İzmir'in Karşıyaka İlçesi'nde, ihbar üzerine harekete geçen polis ekipleri gittikleri evin salonunda, koltuk üzerinde çıplak halde yatan Turgay Bahadır'ın bıçaklanmış cesediyle karşılaştı

15 Kasım 2013, Cuma 23:46
A A

Kan kaybı sonucu öldüğü belirlenen Bahadır’ı öldüren zanlının kimliğinin belirlenip, yakalanması için çalışmaların sürdüğü bildirildi.

Bostanlı Semti Şehitler Bulvarı 53 numaradaki apartmanda yaralı bir kişinin bulunduğu ihbarı üzerine, polis ve sağlık ekipleri harekete geçti. İhbar üzerine saat 18.00 sıralarında eve giren acil yardım ekipleri, boynundan 1, göğsünden 1 ve bacağından 2 olmak üzere 4 bıçak darbesi alan 26 yaşındaki Turgay Bahadır’ın kan kaybından hayatını kaybettiği belirlendi.

İÇKİ ŞİŞELERİ VE KAPLAR İNCELENECEK

Bahadır’ın salondaki koltukta çıplak halde yattığının görüldüğü belirtilirken, güvenlik güçleri evde inceleme yaptı. Evdeki araştırmalar sırasında içki şişeleri ve içinde meze bulunan kaplar dikkat çekti. Bu malzemelere el koyan ekipler, parmak izi incelemesi için emniyete götürdü. Evdeki incelemelerin ardından Turgay Bahadır’ın cesedi, cenaze aracıyla, otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

GÜVENLİK KAMERA GÖRÜNTÜLERİ İNCELENECEK

Yapılan araştırmalar sonucu eli yaralı bir kişinin cinayetin işlendiği evin karşısındaki marketten 112 acil servisi arayıp ihbarda bulunduğu, ardından bölgeye yakın bir taksi durağından bindiği araçla olay yerinden uzaklaştığı ortaya çıktı. Polis, bölgedeki ev ve işyerlerinin güvenlik kamera görüntülerine incelemek üzere el koydu. Cinayet zanlısının kimliğinin belirlenip, yakalanması için çalışmaların sürdüğü kaydedildi.

Öte yandan, cinayetin işlendiği evin sahibi olan İbrahim- Nedime Dizdar çiftinin Almanya’dan emekli olup burada yaşadığı öğrenildi. Dizdar çiftinin yılda iki kez İzmir’e gelip yakınlarıyla görüştüğü, en son 9 Kasım günü kentten ayrılıp Almanya’ya döndükleri öğrenildi. Ölen Turgay Bahadır’ın evin anahtarını kimden ve nasıl aldığının henüz bilinmediği ifade edildi.


Kadir ÖZEN-Yusuf YAVUZ/ İZMİR, (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;