İzmirli Nehir piyanoda dünya ikincisi oldu  

İzmirli 12 yaşındaki Nehir Özzengin, İtalya’nın Napoli kentinde düzenlenen "Uluslararası Ischia Piyano Yarışması"nda dünya ikincisi  oldu

31 Temmuz 2017, Pazartesi 22:58
A A
7. sınıf öğrencisi Özzengin, 5 yıl önce burslu kazandığı üniversitenin Sürekli Eğitim Merkezi Müzik  Akademisinde klasik piyano eğitimi aldı.          

Girdiği yarışmalarda uluslararası ödüller alan Özzengin, daha önce  "Uluslararası Mozart Academy Piyano Yarışması"nda ikincilik ve üçüncülük,  Belçika’da düzenlenen "Uluslararası Cesar Frank Piyano Yarışması"nda ikincilik elde etti.          

Nehir Özzengin, son olarak 26 ülkeden 80 yarışmacının katıldığı  "Uluslararası Ischia Piyano Yarışması"nda dünya ikinciliğini kazandı.          


YETENEĞİ 4 YAŞINDA KEŞFEDİLDİ


Özzengin, her gün en az 2 saat piyanoyla antrenman yaptığını belirtti. Bu nedenle tatile gittiği mekanlarda dahi piyano bulunması şartı aradığını kaydeden Özzengin, "İleride tüm dünyayı dolaşıp konserler vererek, müziğimi ve ülkemi herkese tanıtmayı hayal ediyorum." dedi.

Müzik yeteneği 4 yaşında keşfedilen, piyanonun yanı sıra gitar ve bateri gibi farklı enstrümanları iyi düzeyde çalabilen Özzengin, aynı zamanda lisanslı olarak basketbol ve tenisle uğraşıyor.        

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;