Jaja neden gönderildi?

Trabzonsporun Jaja'yı satmasında en büyük sebep disiplinsizlikleri oldu

Jaja neden gönderildi?

Yönetim, Brezilyalı 10 numarası Jaja’yı dün sürpriz bir şekilde Birleşik Arap Emirlikleri’nin Al Ahli takımına sattı. Bu satıştan 5 milyon euro bonservis bedeli alacak olan bordo-mavililer, Jaja’nın bir sonraki satışından da yüzde 20 pay alacak.

Bordo-mavili takıma geçtiğimiz sezonun başında 4.2 milyon euro bonservis bedeli ödenerek transfer edilen Jaja, toplam 14 gol atarak takımın ligde elde ettiği başarıda önemli bir pay sahibi oldu. Ancak Jaja’nın disiplinsiz tavırları teknik direktör Şenol Güneş’i pes ettirdi.

JAJA’NIN GECE HAYATI HEP SORUN OLDU

Sezon başında takıma adaptasyon sürecinde sıkıntı yaşamayan Jaja, ardından gece hayatıyla gündeme gelmeye başladı. Bu dönemde teknik direktör Şenol Güneş’in sık sık görüşerek takıma kazandırmaya çalıştığı Jaja, devre arası kampına geç kalarak yeni bir kriz çıkardı.

Bu dönemde Şenol Güneş’in oldukça kızdığı Jaja, Trabzon’daki evinde de sürekli olarak partiler verdi. Fenerbahçeli Bilica’yla bazen Trabzon’da, bazen ise İstanbul’da eğlenen Jaja’nın, şampanya kadehiyle araba kullanırken magazin gazetecilerine yakalanması ise sinirleri iyice gerdi.

KULÜPTEN HABERSİZ UÇAK BİLETİNİ ALDI

Bu dönem taraftarlardan gelen yoğun baskıya rağmen oyuncusuna sahip çıkan Şenol Güneş, yine de Jaja’yı takıma kazandırdı. Ligin son haftasında ise Şenol Güneş, Karabükspor maçının ardından tüm futbolcuların takımla birlikte Trabzon’a geri döneceğini açıkladı.

Buna rağmen kulüpten habersiz olarak hafta içerisinde uçak biletlerini alan Jaja, yanına Colman’ı da alarak maçın ardından şampiyonluğun kaçması nedeniyle morali bozuk olan Şenol Güneş’in yanına giderek, "Biz biletlerimizi aldık. Trabzon’a dönmemizin bir anlamı yok. Ülkemize gideceğiz" dedi

EVİNİ BOŞALTMIŞ

Bu arada Jaja’nın da ligin son haftasında oynanan Karabükspor maçından önce Trabzon’daki evinden eşyaları boşalttığı ve menajerine, "Ben buraya alışamadım. Gitmek istiyorum" dediği öğrenildi.

Trabzon’a dönmeyi düşünmeyen Jaja, en çok parayı kazanacağı Dubai’yi tercih etti. Jaja’nın menajeri de Trabzonspor’a haber vererek, "Jaja’yı satmak isterseniz çok iyi tekliflerim var" dedi.