Jak-Georgia Karako çifti toprağa verildi

İstanbul Beşiktaş'ta Cuma günü Özbekistan uyruklu hizmetçileri tarafından bıçaklanarak öldürülen "Ören Bayan" iplik firmasının kurucularından işadamı Jak Karako ile eşi toprağa verildi

25 Ağustos 2014, Pazartesi 17:36
A A

Ören Bayan İplikleri’nin eski sahibi Jak Karako (77) ve eşi Georgia Karako (69) için Etiler’de bulunan Aşkenaz Musevi Mezarlığı’nda tören düzenlendi. Türkiye Musevileri’nin Hahambaşı İshak Haleva’nın da katıldığı cenaze törenine iş dünyasından önemli isimler de katıldı.

Karako çiftinin oğulları İzzet Karako başta olmak üzere akrabalarının katıldığı törene, Galatasaray Spor Kulübü eski Başkanı Faruk Süren, Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel, Galatasaray’ın eski yöneticisi Haldun Üstünel, işadamları Ali Koç, Levent Kızıl, Emre Ergani, Can Ateş ve Doğan TV Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ’ın da aralarında bulunduğu çok sayıda kişi katıldı.

Basın mensuplarının içeriye alınmadığı törende, cenazeler dini merasimin ardından omuzlara alınarak mezarlığa nakledildi.

'SANAYİYE HİZMET EDEN KARDEŞLERİMİZDEN BİRİYDİ'

Cenazeye katılan Galatasaray’ın eski başkanlarından Faruk Süren, "Çok elim vahim bir hadise. Bizim yakınımızda olması bizi daha çok etkiliyor. Oluyor bu cinayetler. Bizim gençlik arkadaşımızdı. Böyle bir son üzücü. Allah ailesine sabır versin. Sık sık görüşürdük. 2 gün önce görüştük. Yanında çalışanlarla ilgili o konuları konuşmuyorduk ama benim bildiğim kadarıyla problem yoktu" dedi.

Büyük Kulüp Başkanı Duran Akbulut da Karako çift için "Türkiye’deki sanayiye de hizmet eden, eski sanayicilerden bir kardeşimizdi. Hepimizin başı sağ olsun" ifadelerini kullandı. Cenazeye katılan Viki Habif de ’Çok acı ve üzücü bir ölüm. Hepimiz misafiriz ama bu şekilde olmamalı" diye konuştu.

Cenaze töreni nedeniyle mezarlığın bulunduğu caddede yer yer yoğunluk yaşandı.

 

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;