Japon mühendis ardında tek cümlelik not bıraktı

Körfez Geçiş Köprüsü halatının kopmasından sonra hayatına son veren Japon mühendis in bıraktığı notta şu ifadeler yer aldı: "İnsanlar büyük emek harcadı. Kopmanın sorumluluğu bana ait"

23 Mart 2015, Pazartesi 17:45
A A

İzmit Körfez geçişi asma köprüsünde cumartesi günü ’Catwalk’ olarak bilinen halatın kopmasından kendisini sorumlu tutarak, Yalova’nın Altınova İlçesi’nde, bilek ve boğazını keserek intihar eden Japon Kishi Ryoichi’nin asma köprüler konusunda dünyanın sayılı uzmanlarından biri olduğu bildirildi.

DHA muhabirinin yetkililerden aldığı bilgiye göre, Japon mühendis, yürüttüğü projenin, meydana gelen kopma olayından dolayı aksayacak olmasından büyük üzüntü duydu. Halatın kopması nedeniyle firmanın taahhüt ettiği bu yılın Aralık ayındaki teslimin yapılamayacağı, Japon mühendisin görev yaptığı firmanın da tazminat ödeme durumuyla karşı karşıya kalması nedeniyle Kishi Ryoichi’nin bunalıma girdiği öne sürüldü.

KISA NOTU JAPONCA YAZDI

Mühendis Kishi Ryoichi, kaldığı şirket misafirhanesinde, "İnsanlar büyük emek harcadı. Kopmanın sorumluluğu bana ait" notunu Japonca olarak yazdıktan sonra mezarlığa gitti. Yolda yürürken bileklerini kesen Kishi Ryoichi, mezarlıkta boğazını keserek yaşamına son verdi. Kishi Ryoichi’nin binlerce yıllık bir Japon geleneği olan söz verilen görevin yerine getirilmemesi sonucu ’Harakiri’ yolunu seçtiği bildirildi.

SALDIRIDAN ŞÜPHELENİLDİ

Sabah okula giden öğrenciler tarafından cesedi bulunan Kishi Ryoichi ölümü, Yalova’daki yetkilileri alarma geçirdi. Bunun bir saldırı olmasından şüphelenen güvenlik birimlerini, mezarlığa doğru gelen kan izleri de endişelendirdi. Ancak, daha sonra misafirhanede bulunan not ve maket bıçağındaki parmak izleri intiharı doğruladı. Halen Japon mühendisin yazdığı el yazısı not daha önceki yazılarıyla karşılaştırılldı. Elde edilen tüm bulguların, Japon mühendisin intihar ettiği sonucunu doğruladığı öne sürüldü. Bu arada, Japon mühendisin Bursa Adli Tıp Kurumu’na getirilen cenazesine otopsi yapılacak.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;