Japonya depreminin güncesi Twitter'da

Tüm dünyayı dehşete düşüren Japonya depreminin ardından oluşan bilgi kirliliğine son vermek isteyen Japon Başbakanı beklenmedik bir harekette buldu

18 Mart 2011, Cuma 15:40
A A

Dünyanın en şiddetli felaketlerinden biri olan Japonya depremi tüm insanlığı derinden etkiledi. Bazı kaynaklara göre 8.9 bazı kaynaklara göre ise 9.0 şiddetindeki bu felaket depreme karşı en hazırlıklı millet olarak anılan Japon halkını bir anda çaresiz hale getirdi.

Deprem, tsunami ve ardından başlayan nükleer sızıntılar tüm dünyada dedikoduların ortaya çıkmasına neden oluyor. Felaket ile ilgili her kurumdan gelen açıklamalar ve yorumların oluşturduğu bilgi kirliliğine karşı dur demek isteyen Japonya Başbakanı Naoto Kan resmi bir Twitter hesabı açtığını duyurdu.

En Resmi Açıklamalar Twitter'da

Kan ve Japonya Başbakanlığı görevlilerinin güncellediği bu Twitter hesabı depremle ilgili en doğru haberleri tüm dünyaya duyurmayı hedefliyor. İngilizce ve Japonya iki hesapta yayın yapan haber kaynağı hem halka tavsiyelerde bulunuyor hem de internetteki bilgi kirliliğine engel olmaya çalışıyor.

Başbakan Twitter hesabı üzerinden halkına elektriği mümkün olduğu kadar az kullanmaları konusunda uyarı da bulundu. Ayrıca ülkedeki radyoaktif serpinti oranları ve ölümlerle ilgili son açıklamalarda bu Twitter hesabının mesajları arasında bulunuyor.

Daha fazlası için ShiftDelete.Net sitesini ziyaret edebilirsiniz.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;