Jet hızıyla kurtarma

Haydutlar, iş adamının oğlunu 150 bin lira fidye için kaçırdı

31 Ağustos 2009, Pazartesi 10:31
A A

Trabzon’da iş adamının 22 yaşındaki oğlu önceki gece cipiyle giderken yolunu kesen 3 kişi tarafından kaçırıldı. Polis, 150 bin lira fidye isteyen haydutların yerini jet hızıyla belirledi. Rehine dün sabaha karşı operasyonla kurtarıldı.

YARDIM İSTEME NUMARASI

Olay, 29 Ağustos cumartesi gecesi saat 01.00 sıralarında Trabzon’a bağlı Bengisuyu köyü sınırları içinde meydana geldi. Trabzon’da bir iletişim firmasının sahibi olan Engin Kavanoz’un oğlu Mehmet Kavanoz (22) o saatte cipiyle evine dönüyordu. Tenha yerde 3 kişi yolu kesmişti. Bu kişiler “Otomobilimiz bozuldu, bize yardım eder misiniz?” diye bağırdı.

YA PARAN YA OĞLUN

Mehmet Kavanoz durdu. 3 kişi Mehmet Kavanoz’u cipiyle birlikte kaçırdı. Haydutlar, Mehmet Kavanoz’u Trabzon’da bir eve hapsetti. Cipi ise yaktılar. Haydutlar o gece baba Engin Kavanoz’u cep telefonuyla arayıp “Ya 150 bin lira verirsin ya da oğlunu öldürürüz” dedi. Engin Kavanoz polise haber verdi. Polis, teknik takiple haydutların kullandığı telefon numarasını hemen belirledi.

5 SAATTE HALLEDİLDİ

Polis, hattın alındığı telefon bayiine gitti. Haydutlar hattı sahte kimlikle almıştı. Bayideki kameradan sabıkalı Hasan Turan ve Hayati Bektaş tespit edildi. Dün sabaha karşı Hasan Turan’ın evini basan polis, elleri ayakları bağlı Mehmet Kavanoz’u kurtardı. Hasan Turan ile Hayati Bektaş fidye alamadan yakalandı. Polis olayı 5 saatte çözdü. H.S. aranıyor.

Osman ŞİŞKO/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;