Jimmy Choo artık Michael Kors'a emanet

Moda dünyası dünden bu yana Michael Kors'un Jimmy Choo'yu satın almasıyla çalkalanıyor. Peki, Prenses Diana ile özdeşleşen ve daha sonra Kate Middleton’ın favorisi haline gelen Jimmy Choo’yu bugüne kadar hangi ünlü isimler tercih etti? İşte Jimmy Choo giyen ünlüler...

26 Temmuz 2017, Çarşamba 11:34
A A

Moda dünyası bu haberle çalkalanıyor! Fransız modaevi Louis Vuitton'un Dior markasını satın almasının ardından Michael Kors bombayı patlattı! 

Blake Lively, Katie Holmes gibi dünyaca ünlü yıldızların tercih ettiği lüks moda markası Michael Kors; başta Prenses Diana olmak üzere Diane Kruger, Kylie Minogue gibi ünlülerin tercihi olan İngiliz ayakkabı ve lüks moda ürünleri üreticisi Jimmy Choo'yu 896 milyon sterline satın almak üzere anlaştı.

Bu satış, ekonomi dünyasında olduğu kadar moda dünyasında da yankı uyandırdı.

Jimmy Choo, moda dünyasında özellikle stiletto ayakabbıları ve aksesuarlarıyla bilinen bir marka.

Peki, Prenses Diana ile özdeşleşen, hatta onun sayesinde geniş kitlelerce tanınan ve şimdilerde Prenses Kate Middleton’ın da favorileri arasında yer alan Jimmy Choo imzalı ayakkabıları bugüne kadar birçok ünlü giydi.

Michael Kors'un Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su John D. Idol "Zengin bir tarihe sahip ve evrensel lüks bir çatıyı yöneten ikonik marka olan Jimmy Choo'nun devralımını duyurmaktan memnuniyet duyuyoruz. Jimmy Choo, cazibeli ve moda öncüsü ayakkabılarıyla dünya çapında bilinen önemli markaların arasında yer alıyor. Şirket, moda trendlerini belirlemede lider konumundadır. Yenilikçi tasarımları ve olağanüstü işçiliği ile dünyada yankı uyandıran Jimmy Choo'nun gelecekte anlamlı bir büyüme için hazır olduğuna ve şirketimizin Jimmy Choo'nun son 20 yılda oluşturduğu güçlü marka değerini desteklemeye kararlı olduğuna inanıyoruz.’’ şeklinde konuştu.

Jimmy Choo, güçlendirilmiş cazibe hissi ve eğlenceli ruhu sunan lüks bir aksesuar markasıdır. 1996'da kuruluşundan bu yana, şirket benzersiz marka DNA'sının kalbinde lüks ayakkabılarla ayırt edici, büyüleyici ve moda öncüsü ürünler sunuyor.

Marka, global lüks tüketiciye hitap eden bir atölye olarak başladı ve ünlüler, kraliyet ailesi, müzisyenler ve devlet başkanları da dahil olmak üzere dünya çapında stil simgeleri ile popüler olmaya devam ediyor.

Koleksiyonlar, daha geniş bir kitleye hitap eden ikonik zamansız ürünlerin bir karışımını ve moda trend öncülerini evrensel olarak hedefleyen yenilikçi ürünler sunuyor.

Jimmy Choo, 560 çok markalı mağazada ve 60'ı aşkın franchise mağazası ile dünyanın önde gelen yerlerinde başarılı ve dengeli bir dağıtım ağına sahiptir. Şirketin Avrupa, Orta Doğu, Amerika ve Asya'da güçlü bir yapısı vardır.

Buna ek olarak, son yıllarda Jimmy Choo güçlü bir gelir artışına sahip olarak, online platformda önemli ölçüde yatırım yapmaya devam ediyor.

Şirket ayrıca aksesuarlar ve erkek ayakkabıları konusundaki çalışmalarına devam ediyor. Marka, erkek ayakkabıları konusunda da öncü konumda.

Unisex bir ürün portföyünü perakende satış mağazalarına entegre eden Jimmy Choo, bu hızla büyüyen iş alanından ek bir değer elde etmeyi umuyor.