Jinekoloğa 'orgazm' davası

İngiliz jinekolog Angus Thomson, hastası Bibi Giles tarafından taciz iddiasıyla mahkemeye verildi

17 Aralık 2009, Perşembe 14:00
A A

İngiltere'de, jinekoloğa giden 50 yaşındaki Bibi Giles, doktorun kendisiyle bir ilişki yaşaması isteğinde bulunduğunu söyledi. Tek çocuk annesi kadın, Thomson'ın kendisine "Seks yapmalısın, yoksa patlayacaksın" diye bağırdığını da ekledi.

Giles'in yaşlı kadınlarda görülen bir rahatsızlıktan dolayı ameliyat olmasından altı hafta sonra 30 Kasım 2006'da, Droitwich Spa Hastanesi'nde gerçekleşen muayenede bir hemşirenin de bulunduğu öğrenildi.

Giles, muayenede yaşadıklarını "Beni okşuyordu, vücudumu kontrol edemiyordum ve sonunda bacağım kasıldı. Bunun yanlış olduğunu hissediyordum ama ameliyat sonrası muayenenin nasıl yapıldığını bilmiyordum. Odadan çıktığımda, aramızdaki konuşmaların ve temasın cinsel içerikli olduğundan şüphem yoktu. Sadece hala doktorum o olduğu için birşey söylemek istemedim."

"Beni taciz etti. Kocamı işyerinden aradım ve telefonda ağladım. Ona nasıl tepki verdiğimi, bacağımın nasıl kasıldığını anlattım. Bu orgazm gibiydi."

50 yaşındaki kadın, doktorunun bir muayene esnasında onu öpmek istediğini, ardından da henüz seks yapıp yapmadığını sorduğunu, hayır cevabı alınca da, sesini yükselterek "Seks yapmalısın, yoksa patlayacaksın" dediğini söyledi. Olayla ilgili dava görülmeye devam ediyor.

(Milliyet)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;